Iné športy

Nevydarené dvojkolo so Skalicou: Hokejisti Topoľčian získali jediný bod

Hokejisti HC Topoľčany sa trápia. Potvrdil to aj dvojzápas proti súperovi zo Skalice.

Ilustračný obrázok k článku Nevydarené dvojkolo so Skalicou: Hokejisti Topoľčian získali jediný bod
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Topoľčianski hokejisti naposledy vyhrali v 11. kole na ľade Levíc 5:3. Následne prišla dohrávka prvého kola, v ktorej prehrali na domácom ľade s HK´95 Považská Bystrica 0:2. S rovnakým súperom si pripísali aj druhú prehru, keď sa stretli počas 12. kola na ľade Považskej Bystrice. Z víťazstva sa za stavu 3:2 tešili domáci.

V piatkovom zápase 13. kola SHL vycestovali Topoľčany do Skalice. Zápas im absolútne nevyšiel. „Žochári inkasovali viac než poltucet gólov už druhýkrát túto sezónu, kvôli čomu prišli o štatút najlepšej súťažnej defenzívy. Pomyselný klobúk dole skladáme pred duom Štumpf – Nemec. Prvý menovaný režíroval výhru Záhorákov štyrmi gólmi a dvoma asistenciami, jeho kolega a zároveň najproduktívnejší hráč súťaže Nemec sa prezentoval piatimi gólovými asistenciami," informuje Slovenský zväz ľadového hokeja.

Skalica skóre zápasu otvárala už v 16. sekunde keď sa presadil Daniel Štumpf.

Už po troch minútach zápasu bolo 0:2, keď skóroval rovnaký hráč. V šiestej minúte využila Skalica presilovú hru a rozdiel bol trojgólový. Do konca prvého dejstva korigoval aspoň Henrich Ručkay (1:3). Zo strany Topoľčian to bolo všetko.

Tretí gól v zápase pridal Štumpf v 25. minúte (1:4). O minútu neskôr Skalica opäť dvíhala ruky nad hlavu, tentoraz zásluhou Ondreja Šišoláka. Ďalších 5 minút potrebovali hostia na strelenie šiesteho gólu. Posledný presný zásah zápasu a svoj štvrtý vsietil Daniel Štumpf v 35. minúte.

Hokejisti HK iClinic Skalica vyhrali na ľade HC Topoľčany vysoko 7:1.

HC Topoľčany – HK iClinic Skalica 1:7 (1:3, 0:4, 0:0)

Góly: 13. H. Ručkay (Čaládi, Kluka) – 1. Štumpf (Hujsa, Nemec), 4. Hujsa (Nemec), 6. Šmach (Štumpf), 25. Štumpf (Nemec, Janáč), 26. Šišolák (Jaša), 31. Šmach (Štumpf, Nemec), 35. Štumpf (Šmach, Hujsa).

Rozhodovali: Čahoj – Makúch, Kollár, vylúčení: 6:3, presilovky: 0:3, oslabenia: 0:0, 180 divákov

So Skalicou sa Topoľčany stretli aj o dva dni. Ako to dopadlo? Dozviete sa to na ďalšej strane!