Hokejisti Topoľčian vycestovali na ľad súpera. Zdá sa, že opäť získavajú pohodu na svoje hokejky.

Ilustračný obrázok k článku Nezlomila ich ani strata dvojgólového vedenia: Topoľčany zvíťazili na ľade Brezna
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Topoľčanom sa podarilo pretrhnúť negatívnu sériu v domácom zápase proti tímu Modré krídla Slovan (2:1). V ďalšom kole cestovali na ľad Brezna.

Úvodná tretina sa niesla v znamení vylúčení. Na trestnej lavici postupne sedeli štyria hráči Topoľčian. Brezno však ponúkané možnosti využiť nedokázalo. Naopak, v 17. minúte posielal hostí do vedenia Andrej Legalin (0:1).

V úvode prostredného dejstva si na trestnú lavicu sadol hráč Brezna Marek Viktorin a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Patrik Bečka (0:2).

Úvod poslednej tretiny patril domácim. Najprv krátko po zmene strán znižovať Matej Galbavý (1:2) a o 30 sekúnd neskôr vyrovnával Ronald Dvonč (2:2). Topoľčany však zbrane nezložili. Prišla blesková odpoveď v podaní gólu Patrika Bečka iba 11 sekúnd po vyrovnávajúcom zásahu domácich (2:3). V závere ešte pridal poistný gól Hugo Kováč (2:4).

Hokejisti HC Topoľčany zvíťazili v 18. kole SHL na ľade HK Brezno 4:2.

Prečítajte si tiež

HK Brezno – HC Topoľčany 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 43. Galbavý (Bodnár), 43. Dvonč (Kylnar) – 17. Legalin (L. Novák, Čaládi), 22. Bečka (Kluka, Čaládi), 44. Bečka (Kluka, H. Ručkay), 55. H. Kováč (Laššo, Legalin).

Rozhodovali: Adamec – Tomáš, Riš, vylúčení: 3:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.