Rastislav Búgel Kultúra

Nitrianske podhradie sa presunie do minulosti: Historické slávnosti si pozrie aj knieža Pribina

Podhradie pod Nitrianskym hradom sa na pár dní presunie do dôb dávno minulých. Počas historického festivalu Pribinova Nitrawa čaká na návštevníkov bohatý kultúrny program.

Ilustračný obrázok k článku Nitrianske podhradie sa presunie do minulosti: Historické slávnosti si pozrie aj knieža Pribina
Foto: Rastislav Búgel

V rámci otvárania letnej turistickej sezóny v Nitrianskom kraji sa v sobotu 5. júla na Pribinovom námestí v Nitre opäť predstavia regionálne turistické zaujímavosti. V tento deň sa aj ukončí hlasovanie o najobľúbenejšiu turistickú atrakciu v Nitrianskom kraji. Priamo na námestí tak návštevníci budú môcť naposledy odovzdať svoj hlas jednej zo súťažiacich atrakcií a zapojiť sa do súťaže o zaujímavé letné ceny.

Podhradie sa presunie do minulosti

Pribinovo námestie bude ďalej patriť Nitrianskemu remeselnému jarmoku a určite atraktívny program bude čakať aj na tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Nitriansky hrad. Tam sa už od piatku popoludnia začne historický festival Pribinova Nitrawa a celé podhradie zaplnia dobové ležoviská, historický trh či stredoveká krčma s historickou čajovňou. Vyvrcholením prvého dňa festivalu (4.júla) určite bude súboj bojovníkov a večerná ohňová šou.

S Turnajom o meč kráľa Svätopluka

V sobotu (5.júla) začína program od 11:00 hodiny pričom od 13:00 hodiny hradisko navštívi aj knieža Pribina so svojim sprievodom. Okrem divadelno-šermiarskych vystúpení a sokoliarov bude novinkou historicko-akrobatická lukostreľba. Historický festival aj tento rok ukončí spoločné vystúpenie všetkých účinkujúcich v hromadnej bitke a následný Turnaj o meč kráľa Svätopluka.

Dobové občerstvenie v stredovekej krčme a historickej čajovni si budete môcť užiť už od piatkového popoludnia v príjemnom prostredí hradnej priekopy za doprovodu dobovej hudby.

Pozrite si fotografie z minulého ročníka podujatia Pribinova Nitrawa v našej galérii!

Pribinova Nitrawa
28
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie