Nitriansky kraj hľadá významné osobnosti: Svoje návrhy môže predkladať aj vy

Kandidáta na niektoré z ocenení Nitrianskeho samosprávneho kraja môže navrhnúť aj verejnosť. Čas máte do konca roka 2017.

Lucia Šútorová
Ilustračný obrázok k článku Nitriansky kraj hľadá významné osobnosti: Svoje návrhy môže predkladať aj vy
Foto: Rastislav Búgel

Nitriansky samosprávny kraj (NSK) hľadá významné osobnosti, ktorým by mohol udeliť ocenenie za rok 2017. S výzvou sa obrátil aj na verejnosť, ktorá môže svoje návrhy predkladať na odbor vzdelávania a kultúry Úradu NSK do 31. decembra 2017.

Kto môže získať cenu

Podľa platného všeobecne záväzného nariadenia je možné udeliť ocenenia osobám, ktoré obzvlášť významným spôsobom prispeli k rozvoju NSK, obohatili ľudské poznanie vynikajúcimi tvorivými činmi a zaslúžili sa o rozvoj priateľstva medzi národmi a regiónmi sveta. Cenu možno udeliť občanom Slovenskej republiky, ale aj cudzím štátnym príslušníkom.

Krajské ocenenia

Kraj môže za zásluhy udeliť Cenu NSK, Pamätnú plaketu predsedu NSK, Pamätný list predsedu NSK, Ďakovný list predsedu NSK a Čestnú poctu predsedu NSK. „Kandidát na ocenenie musí byť významnou osobnosťou a všeobecne rešpektovanou autoritou, ktorá má výrazný a dlhodobý podiel na rozvoji a pozitívnej prezentácii kraja. Návrh musí obsahovať meno a priezvisko navrhovanej osoby, charakteristiku jej zásluh, odôvodnenie predloženého návrhu a súhlas navrhovaného s nomináciou,“ informoval Úrad NSK.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame