Rastislav Búgel Samospráva

Nitriansky samosprávny kraj má schválený rozpočet: S touto sumou bude hospodáriť na budúci rok...

Nitriansky samosprávny kraj má schválený rozpočet na rok 2014. Odsúhlasili ho poslanci na svojom zasadnutí.

Ilustračný obrázok k článku Nitriansky samosprávny kraj má schválený rozpočet: S touto sumou bude hospodáriť na budúci rok...
Foto: Rastislav Búgel

Nitriansky samosprávny kraj bude na budúci rok hospodáriť s rozpočtom v objeme 140 693 959,5­4 eura. Vyplýva to z návrhu rozpočtu, ktorý schválili krajskí poslanci. Podľa slov predsedu NSK Milana Belicu je rozpočet vyrovnaný a má podobný charakter ako po minulé roky.

Belica verí v dodatočné zdroje

„Snažili sme sa doň zakomponovať všetko, čo je pre kraj potrebné. Bol schválený bez hlasu proti. Oceňujem prístup opozičných aj koaličných poslancov. Rozpočet je tvorený veľmi zodpovedne a je naplniteľný. Pokiaľ ide o budúcnosť, som optimista. Správy z Nemecka, ktoré je motorom Európy, sú priaznivé a ten vplyv sa prejaví aj na Slovensku. Verím, že už nebudeme musieť tak veľmi dusiť ekonomiku a dostaneme do rozpočtu dodatočné zdroje,“ skonštatoval Belica.

Bez výrazných výpadkov

Predseda NSK sa v nasledujúcom roku neobáva väčších výpadkov v príjmoch. Riziká rozpočtu kraja na rok 2014 sú podľa jeho slov podstatne nižšie ako v minulých rokoch. „Možno budeme musieť reagovať na výsledky nejakých súdnych sporov, ktoré nám zostali ešte z minulých období, ale výraznejšie výpadky v príjmoch naozaj nepredpokladám. Navyše máme aj istý rozpočtový ‚vankúš‘ v podobe veľkého objemu dubiózneho majetku, ktorý môžeme predať. Doteraz, v čase krízy, to nebolo veľmi výhodné, ale teraz by mohol prísť ten optimálny čas, keď bude možné predávať výhodne naše nepotrebné nehnuteľnosti a tým zabezpečiť pre kraj ďalší príjem,“ dodal Belica.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie