Správy

Novinka pre budúce mamičky: V nemocnici otvorili novú miestnosť pre predpôrodnú prípravu

Topoľčianska nemocnica vytvorila pre budúce mamičky novú miestnosť pre predpôrodnú prípravu. Tá vznikla po úprave doterajších administratívnych priestorov. Súčasťou jej výbavy je aj nový nábytok a rôzne pomôcky.

Ilustračný obrázok k článku Novinka pre budúce mamičky: V nemocnici otvorili novú miestnosť pre predpôrodnú prípravu
31
Galéria

Budúci rodičia môžu v topoľčianskej nemocnici absolvovať predpôrodnú prípravu bezplatne pod vedením certifikovanej pôrodnej asistentky.

„V rámci kurzu sa dozvedia, ako zvládnuť tehotenstvo i samotný pôrod, aj ako sa následne starať o bábätko. Na jeho príchod sa tak dokážu oveľa lepšie pripraviť. Získajú pritom nielen informácie, ale naučia sa i praktické návyky a spoznajú priestory nemocnice i personál. Predpôrodný kurz minulý rok absolvovalo 246 mamičiek,“ uviedla Jana Fedáková zo spoločnosti Svet zdravia, ktorá nemocnicu prevádzkuje.

Ako pripomenula, topoľčianska nemocnica rodičkám ponúka aj alternatívne polohy pri pôrode, či pôrod do vody.

Budúce mamičky si rovnako môžu spolu so zdravotníckym personálom pred pôrodom vytvoriť individuálny pôrodný plán, v ktorom si dohodnú, ako by mal ich pôrod vyzerať, od prijatia do nemocnice až po starostlivosť o novorodenca.

Vlani túto možnosť využilo 60 mamičiek.

V topoľčianskej nemocnici sa minulý rok narodilo 583 detí, z toho 325 chlapcov a 258 dievčat. Jedna mamička si domov odniesla dvojičky. „Rodičia dávajú svojim dcérkam najčastejšie mená Ema, Nina a Kristína. U chlapcov dominovali mená Jakub, Michal a Šimon,“ doplnila Fedáková.

Foto: ilustračné

Otvorili zrekonštruovanú časť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia
31
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie