LULA Správy Samospráva

Novým krajským poslancom je Ondrej Šedivý: Nastupuje po Milanovi Uhríkovi

Poslanec Milan Uhrík (ĽSNS) sa svojho mandátu v krajskom zastupiteľstve v Nitre vzdal. Na jeho miesto nastúpi Ondrej Šedivý.

Ilustračný obrázok k článku Novým krajským poslancom je Ondrej Šedivý: Nastupuje po Milanovi Uhríkovi
Zdroj: NSK

Nový poslanec Zastupiteľstva Nitrianskeho samosprávneho kraja (NSK) Ondrej Šedivý si tento týždeň prevzal svoje osvedčenie.

Do krajského parlamentu nastupuje na uvoľnené miesto po Milanovi Uhríkovi (ĽSNS).

Ten sa svojho mandátu vzdal ešte v auguste. Svoje rozhodnutie zdôvodnil tým, že sa chce naplno venovať práci europoslanca.

Podľa zákona o samosprávnych krajoch po zániku mandátu poslanca zastupiteľstva nastupuje ako náhradník kandidát, ktorý získal najviac platných hlasov vo volebnom obvode, kde mandát zanikol.

„V tomto prípade to bolo vo volebnom obvode Nitra. V súlade s platnou legislatívou predseda NSK Milan Belica vyhlásil nastúpenie náhradníka v pondelok 2. septembra na úradnej tabuli,“ informoval o tom Úrad NSK.

Ondrej Šedivý, ktorý kandidoval za koalíciu strán Smer-SD, SNS a Most-Híd, si už osvedčenie o tom, že sa stal poslancom NSK, prevzal z rúk predsedu kraja. Poslanecký sľub zloží na najbližšom zasadnutí zastupiteľstva v pondelok 14. októbra.

Rýchle správy

Najčítanejšie