Dávid Hrdý Samospráva

Občania žiadali demontáž lávky cez potok Chocina: Mesto im nemohlo vyhovieť

Ľudia žijúci v lokalite na Topoľovej ulici a okolí v Topoľčanoch zorganizovali petíciu, v ktorej žiadali demontovať lávku cez potok Chocina. Slúži aj ako prechod k vedľajšej ulici Pod Kalváriou. Svoju požiadavku predložili na svoj Mestský výbor ,no ich návrh bol zamietnutý.

Ilustračný obrázok k článku Občania žiadali demontáž lávky cez potok Chocina: Mesto im nemohlo vyhovieť
Zdroj: TASR

V minulosti sa občania bývajúci v tejto lokalite už s jednou petíciou na mesto obrátili. Vtedy ju podpísalo asi 700 ľudí. Mestské zastupiteľstvo v tom čase schválilo výstavbu sociálnych bytov na pozemku vedľa vtedy ešte stojacej Palandy.

Medzi argumenty ľudí a poslancov zastupujúcich tento obvod patrilo najmä to, že táto lokalita je už tak dosť prehustená a taktiež tam je slabá občianska vybavenosť. Tiež sa obávali problémov s neprispôsobivými občanmi.

S požiadavkou, s ktorou sa obrátili na svoj Mestský výbor a zastupiteľstvo teraz sa týkalo demontáže lávky cez potok Chocina. Pravdepodobne ich k tomu motivoval opäť aj fakt, že v okolí sa šíril odpad od nespratných občanov a stávali sa aj prípady krádeží v ich záhradách. Avšak ich požiadavka nemohla byť splnená. A to z viacerých dôvodov.

Ten prvý je v ľudskej rovine. Na ulici Pod kalváriou žijú občania, ktorí by sa bez tejto lávky napríklad aj k blízkym potravinám dostali iba veľkou obchádzkou. Ľudia si lávkou skracujú aj cestu do práce v priľahlých firmách. Druhým faktom je to, že lávka nie je majetkom mesta. Čiže mesto by tak či tak nemohlo lávku zdemontovať.

Lávka by podľa všetkého mala patriť Povodiu Váhu, no tí sa k nej nepriznávajú. Na poslednom zasadnutí mestských poslancov bol teda návrh skupiny občanov zamietnutý. Na lávku bude vypracovaný znalecký posudok a podniknú sa kroky k jej zaradeniu do majetku mesta.

Foto:Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie