Veronika Kalinová Samospráva

Odklepnuté cifry pre voľby do VÚC: O 54 poslaneckých flekov sa uchádza 255 ľudí

O post predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja sa bude uchádzať sedem kandidátov a o 54 poslaneckých kresiel v kraji zabojuje 255 kandidátov. Volebná komisia zaregistrovala mená všetkých kandidátov, ako to potvrdila aj predsedníčka volebnej komisie Renáta Klučárová.

Ilustračný obrázok k článku Odklepnuté cifry pre voľby do VÚC: O 54 poslaneckých flekov sa uchádza 255 ľudí

Záujem o funkciu predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja má súčasný predseda kraja Milan Belica, ktorý je v tejto funkcii nepretržite od roku 2001. Belica kandiduje ako nestraník na kandidátke Smeru-SD s podporou SNS a Agrárnej strany vidieka.

Nominantom stredopravej koalície SDKÚ-DS, SaS, Most-Híd, SMK, OKS a Nová väčšina je exposlanec Národnej rady SR a bývalý krajský šéf SDKÚ-DS Tomáš Galbavý. Ako nezávislý kandiduje podnikateľ Peter Oremus, syn zosnulého predsedu krajskej organizácie Smeru-SD v Nitrianskom kraji Petra Oremusa. Kandidátom strany 7 Statočných – Regionálna strana Slovenska je plastický chirurg a občiansky aktivista zo Šale Regan Belovič.

Stavebný inžinier Viliam Mokráň kandiduje za Kresťanskú ľudovú stranu. V roku 1994 bol poslancom mestskej časti Bratislava – Karlova Ves. V ďalších rokoch opakovane a neúspešne kandidoval na poslanca Národnej rady SR, na post predsedu Bratislavského samosprávneho kraja, na primátora mesta Nitra, primátora Bratislavy i na predsedu NSK.

Dokumentarista a filmár Stanislav Kováč z Nitry je nominantom Zmeny zdola. O post predsedu NSK sa bude uchádzať aj pedagóg z Komárna Robert Dick, nominant Magnificat Slovakia. Voliči v Nitrianskom kraji budú voliť v ôsmich volebných obvodoch v Komárne, Leviciach, Nitre, Nových Zámkoch, Šali, Štúrove, Topoľčanoch a Zlatých Moravciach.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie