Katarína Jankeje Samospráva

Odklepnuté: Na radnici pribudne výťah pre imobilných občanov

Na poslednom zasadnutí Mestského zastupiteľstva poslanci odhlasovali využitie finančných prostriedkov na vybudovanie nového výťahu pre našich imobilných občanov v priestoroch radnice.

Ilustračný obrázok k článku Odklepnuté: Na radnici pribudne výťah pre imobilných občanov
Zdroj: Dnes24.sk

Mesto vychádza v ústrety imobilným občanov, ktorí majú nemalé problémy dostať sa na horné poschodia Mestskej radnice. „Najskôr sme uvažovali len o takej automatickej stoličke, ktorá by občanov vyviezla hore od matriky k sobášnej sieni. Neskôr, keď boli priestory obhliadnuť firmy, ktoré sa týmto zaoberajú, upozornili nás na niektoré nedostatky. Tiež by sa týmto projektom narušil pekný vzhľad zábradlia po celej dĺžke. Nakoniec teda vybudujeme presklený výťah v strede schodiska, ktorý nebude rušiť architektúru,“ uviedla na zasadnutí Alžbeta Melicherová, vedúca odboru správy majetku a služieb mesta Topoľčany.

Dôvod bol pochopiteľný. „Ide nám o to, aby sa imobilní občania dostali na horné poschodie, kde je okrem iného aj sobášna sieň. Aj keď jeden výťah už existuje, sú s nim vážne problémy,“ pokračovala Melicherová. Presná suma na projekt nie je zatiaľ známa, závisieť bude od výsledku verejnej súťaže. Financie sa budú čerpať z ušetrených prostriedkov mesta.

Pozrite si video zo zasadnutia Mestského zastupiteľstva v našej videogalérií.

Foto: ilustračné

Nový výťah pre imobilných občanov
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie