Katarína Jankeje Šport

Obrovský úspech dosiahli mladí slovenskí hokejisti na Majstrovstvách v Kanade. Po výhre nad Českom postupujú do boja o medaile, v semifinále šampionátu sa predvedie aj rodák z Topoľčian.

Ilustračný obrázok k článku Po šiestich rokoch hokejová „20“ v semifinále: O medailu zabojuje aj Topoľčanec (19)!

V noci na sobotu zdolala slovenská reprezentácia do 20 rokov v dramatickom štvrťfinálovom súboji v Montreale rovesníkov z Česka 3:0 a postúpili do semifinále. Skóre v Bell Centre otvoril v 19. minúte Michal Kabáč, ktorého strela prepadla za chrbát českého brankára Miroslava Svobodu. V 55. minúte zvýšil náskok dôrazný Peter Cehlárik a výhru spečatil deväť sekúnd pred koncom gólom do prázdnej bránky kapitán Martin Réway.

Farby Slovenska háji aj 19-ročný Matej Paulovič z Topoľčian. Mladý hokejista v aktuálnej sezóne boduje v najvyššej juniorskej americkej lige USHL za klub Muskegon Lumberjacks. Na svetovom šampionáte nevynechal zatiaľ ani jeden zápas. Matej sa spolu s rovesníkmi pokúsi prebojovať do finále v noci z nedele na pondelok o 2:00 hodine v torontskom Air Canada Centre.