Uprostred pracovného týždňa boli na programe zápasy siedmeho kola I. hokejovej ligy. Topoľčany privítali súpera z hlavého mesta.

Ilustračný obrázok k článku Poriadna dráma: Topoľčianski hokejisti zdolali HC Bratislava po nájazdoch, VIDEO

Podobné tabuľkové postavenie a podobné výkony. Zápas so súperom z Bratislavy sľuboval vyrovnanú partiu, ktorú si do Topoľčian prišlo pozrieť viac ako 850 divákov.

Prvá tretina skončila bez streleného gólu. Fanúšikovia čakali na prvý presný zásah až do 26. minúty, kedy gólmana hostí prekonal Hruška (1:0). HC Bratislava dokázal odpovedať až o dlhých 23. minút. O vyrovnávajúci zásah sa postaral Kalináč. Diváci už v riadnom hracom čase gól nevideli. Jeden bod tak mali istí obaja súperi. Extra bod navyše sa napokon podarilo udeliť až po nájazdoch, kedy rozhodujúce meranie síl premenil Tomčák a bolo dobojované.

„Pochvala patrí brankárom oboch mužstiev, ktorí dnes predviedli obdivuhodný výkon,“ dodáva klub HC Topoľčany na svojom webe.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HC Bratislava 2:1 pp a sn (0:0, 1:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 26. Hruška, rozhodujúci nájazd Tomčák – 49. Kalináč.

Vylúčení: 7:5, navyše: Tomčák (Topoľčany) 10 minút za vrazemie na mantinel, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Strely: 55:53

HC Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Duran, A. Gergel – Podstavek, Tomčák, Bečka – Kluka, Uhnák, Dvonč – Pekarčík, Laššo, Tábi – Grman, Klenko, D. Gergel

HC Osmos Bratislava: Mega – Valjent, Kuzmín, Ficel, Pavešic, Hřebíček, Vidovič, Guoth – Mikolášek, Kalináč, Klučiar – Danišovský, Prokop, Musliu – Šalka, Kratochvíla, Ondris – Puš, Bednarič, Brodek

Rozhodovali: P. Stano, M. Mĺkvy – Ľ. Danko, P. Jedlička