Správy

Potešia mamičky: Otvorili zrekonštruovanú časť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia

V topoľčianskej nemocnici v utorok otvorili kompletne zrekonštruovanú lôžkovú časť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia.

Ilustračný obrázok k článku Potešia mamičky: Otvorili zrekonštruovanú časť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia
31
Galéria

Mamičky tam nájdu aj nové priestory, ktoré budú využívané na kurzy predpôrodnej prípravy. Celkové náklady na investíciu presiahli 61 000 eur.

Rekonštrukcia priestorov sa realizovala v dvoch etapách, pričom hlavné časti prác nemocnica uskutočnila počas letných mesiacov.

Rekonštrukčné práce

„Na lôžkovom oddelení sa kompletne vymenili podlahy, dlažba či sanita v kúpeľniach, vymaľovali sa priestory, vymenil sa opotrebovaný nábytok a žalúzie. Investovalo sa tiež do elektroinštalácie, menších stavebných prác a pribudli nové orientačné tabuľky či fototapety,“ uviedla Jana Fedáková zo spoločnosti Svet zdravia, ktorá topoľčiansku nemocnicu prevádzkuje.

Ako pripomenula, nemocnica zároveň s pomocou eurofondov koncom októbra vymenila postele na celom oddelení. Pacientky tak získali elektricky polohovateľné lôžka s možnosťou polohovania chrbta, hlavy a nôh, ktorých súčasťou sú antidekubitné matrace.

Ročne hospitalizujú približne 2300 pacientok

„Tie prinášajú lepší komfort pre pacientky a zároveň sa zníži námaha ošetrujúceho personálu pri obsluhe,“ skonštatovala Fedáková.

Na 40 lôžkach gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia topoľčianskej nemocnice ročne hospitalizujú približne 2300 pacientok.

„V topoľčianskej nemocnici sa minulý rok narodilo 583 detí a v medziročnom porovnaní počet pôrodov stúpol. Postupne sa snažíme prinášať budúcim mamičkám nové služby, môžu napríklad využívať alternatívne polohy pri pôrode či si vytvoriť individuálny pôrodný plán. Sme preto veľmi radi, že sa nám teraz podarilo zrekonštruovať lôžkové oddelenie a veríme, že v blízkej dobe budeme schopní komplexne zrekonštruovať aj pôrodný trakt,“ povedal riaditeľ Nemocnice Svet zdravia Topoľčany Viktor Dudáš.

Otvorili zrekonštruovanú časť gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia
31
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie