Tlačové správy

Pozor na podvodníkov, ktorí obchádzajú byty a sľubujú lacnejší internet

Nejde o prvý podobný prípad v Topoľčanoch. Začiatkom leta podala trestné oznámenie za nekalé praktiky aj iná spoločnosť ponúkajúca telekomunikačné služby v našom meste.

Ilustračný obrázok k článku Pozor na podvodníkov, ktorí obchádzajú byty a sľubujú lacnejší internet
Zdroj: shutterstock

Bol som práve u mamy na návšteve, keď v jej byte zazvonil pán, ktorý sa nepredstavil, iba povedal, že idú meniť káble pre rýchlejší internet. Mama najprv súhlasila, pretože si myslela, že ide o zástupcu firmy Axalnet, od ktorej má pripojenie. Až keď som sa do debaty zapojil ja, tak som na tretí pokus z dotyčného pána vymámil, že pracuje vlastne pre inú, konkurenčnú spoločnosť. Považujem to za úmyselné zavádzanie zákazníka a ak by som sa nenachádzal v tom čase v byte mojej mamy, tá by zrejme naletela a s ponukou súhlasila,“ popisuje pán Marek nedávnu skúsenosť s podvodníkmi, ktorí v Topoľčanoch chodia po bytoch a domoch.

Viacerí oslovení tvrdia, že podvodníci pri fingovanej kontrole dokonca odpoja existujúce pripojenie, aby dokázali, že služba nefunguje. Potom so zákazníkom podpíšu zmluvu s novým dodávateľom.

Ohradzujeme sa voči týmto neférovým praktikám a v prípade, ak sa s nimi zákazníci stretnú, mali by okamžite kontaktovať našu spoločnosť. Technici Axalnetu v žiadnom prípade neobchádzajú byty a nepodpisujú so zákazníkmi nové zmluvy. Ak niekto niečo podobné v našom mene ponúka, ide o podvodníka,“ hovorí konateľ spoločnosti František Peter.

Nejde o prvý podobný prípad v Topoľčanoch. Začiatkom leta podala trestné oznámenie za nekalé praktiky aj iná spoločnosť ponúkajúca telekomunikačné služby v našom meste. Podobný postup podľa F. Petra zvažujú aj právnici Axalnetu. „Spoločnosť Axalnet pôsobí na trhu 16 rokov a naši bytoví i firemní zákazníci vedia, že sme pre nich férový a stabilný partner. Nepotrebujeme robiť podrazy a podvody, ale v prípade, ak ich niekto robí v našom mene, budeme sa brániť,“ dodáva F. Peter.

Čo robiť v prípade, ak pri vašich dverách zazvoní niekto s ponukou na nové internetové pripojenie alebo káblovú televíziu?

  1. V prvom rade si preverte jeho totožnosť a akú spoločnosť zastupuje. Vždy treba byť ostražitý, pred kýmkoľvek neznámym, kto sa snaží dostať do vášho bytu či domu. Ak odmieta tieto údaje prezradiť, alebo ich zahmlieva, je namieste zvýšiť pozornosť.
  2. Ak vám podomový obchodník ponúka údajne kvalitnejšiu službu, preverte si dostupnosť tejto služby u svojho súčasného dodávateľa. Rovnako jej cenu, ktorá môže byť nižšia, než tá ponúkaná podvodníkmi.
  3. Ak obchodník argumentuje výpadkom, alebo nedostupnosťou služby, overte si túto informáciu u svojho súčasného dodávateľa. Viacerí zákazníci upozornili, že podvodníci odpájajú existujúce pripojenia pri fingovanej kontrole.
  4. Skôr než podpíšete zmluvu s novým dodávateľom, overte si možnosti výpovede zmluvy s tým existujúcim. Podvodníci totiž často klamú o vymyslených akciových ponukách. Môže sa stať, že ak naletíte, budete musieť zaplatiť zmluvnú pokutu alebo platiť za dve pripojenia súčasne.

(PR) – Za obsah a fotografie zodpovedá objednávateľ tejto správy

Zdroj: 4ka

Rýchle správy

Najčítanejšie