Predohrávka v podaní hokejistov Topoľčian: Humenné zdolali po predĺžení, VIDEO

Hokejisti HC Topoľčany sa stretli deň pred Štedrým dňom. Na svojom ľade hostili Humenné.

Zdroj: YouTube.com

Kto by bol ešte pre zápasom povedal, že stretnutie s Humenným bude poriadna gólová prestrelka? Práve takýto scenár si napokon pozrelo 660 divákov.

Prvá tretina tomu ešte nenasvedčovala, presadil sa len Tábi a v ôsmej minúte posielal domácich do vedenia (1:0). Tesne po začiatku druhého dejstva to bol rovnaký hráč, ktorý zvyšoval na 2:0. Hostia však v priebehu dvoch minút vyrovnali zásluhou dvoch presných zásahov Baláža (2:2). Minútu pred koncom druhého dejstva predsa len vrátil vedenie na topoľčianske hokejky Pekarčík (3:2).

V úvode posledného dejstva vyrovnával Fedorko (3:3). Na tento presný zásah domáci odpovedali dvoma gólmi Kováčika a Pekarčíka (5:3). Zdalo sa, že Topoľčany našli na hostí správny recept. Tí sa však nezlomili a do záveru tretej tretiny dvoma gólmi vyrovnali.

V nariadenom predĺžení svojim tretím presným zásahom v zápase rozhodol Tábi.

HC Topoľčany – MHK Humenné 6:5pp (1:0, 2:2, 2:3 – 1:0)

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Góly: 8. Tábi (Král, Ďurčo), 22. Tábi (Tomčák, Uhnák), 39. Pekarčík, 47. Kováčik (Kalináč), 48. Pekarčík (Šťastný), 64. Tábi (Kluka, Kováčik) – 33. Baláž (Bylina, Solomončak), 35. Baláž (Markuš, Bylina), 41. Fedorko (Vaško, Markuš), 49. Fedorko (Markuš), 60. Baláž (Solomončak). Strely: 47:42. Vylúčenia: 4:5 na 2 min. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Druga – Rehák, Drblík. Diváci: 660

Topoľčany: Halo – Král, Ďurčo, Hrudík, Kováčik, Hřebíček, Hruška, Šťastný, Ďurech – Tábi, Laššo, Podstavek – Dvonč, Kalináč, Kluka – Minárik, Tomčák, Uhnák – Pekarčík, Klenko, Bečka

Humenné: Sidor – Patlevič, Mačkovič, Krempaský, Majerník, A. Markuš, Bylina – Fedorko, D. Markuš, Vaško – Baláž, Krajňák, Solomončak – Šiňanský, Hudák, Matej