Samospráva

PREHĽAD: Osem kandidátov, ktorí sa chcú stať predsedom Nitrianskeho kraja

Župné voľby sa už blížia, k urnám pôjdeme v tomto roku v novembri. Prinášame vám zoznam tých, ktorí sa chcú stať predsedom Nitrianskeho samosprávneho kraja.

Ilustračný obrázok k článku PREHĽAD: Osem kandidátov, ktorí sa chcú stať predsedom Nitrianskeho kraja
Zdroj: TASR

V Nitrianskom samosprávnom kraji (NSK) sa bude v jesenných voľbách do vyšších územných celkov uchádzať o priazeň voličov osem oficiálne zaregistrovaných kandidátov na post predsedu kraja. Sú medzi nimi šiesti nominanti politických zoskupení a dvaja nezávislí kandidáti.

Osem kandidátov

Ako informovala volebná komisia NSK, s podporou strán Smer-SD, SNS a Mos-Híd kandiduje súčasný predseda NSK Milan Belica, ktorý je vo funkciu od vzniku vyšších územných celkov.

Koalícia pravicových strán SaS, OĽaNO, KDH, NOVA, OKS, Šanca a DS nominovala herca a krajského poslanca Jána Grešša. Za stranu SMK kandiduje jej podpredseda a krajský poslanec Iván Farkas. Kandidátom strany Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko je poslanec NR SR Milan Uhrík. Zoskupenie Nový parlament nominovalo bezpečnostného analytika Jána Marka.

Za Maďarskú kresťanskodemo­kratickú alianciu (MKA) kandiduje podnikateľ Ľászló Hajdu. Ako nezávislý bude kandidovať Peter Oremus, ktorý je v súčasnosti poslancom v krajskom i nitrianskom mestskom zastupiteľstve. Nezávislou kandidátkou je aj krajská a nitrianska mestská poslankyňa Renáta Kolenčíková.

Osem volebných obvodov

Voliči budú o 54 poslancoch Zastupiteľstva NSK rozhodovať v ôsmich volebných obvodoch. Obvod Komárno bude zastupovať osem poslancov, Levice deväť, Nitru 13, Nové Zámky osem, Šaľu štyria, Štúrovo traja, Topoľčany šiesti a obvod Zlaté Moravce traja poslanci.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie