Katarína Jankeje Samospráva

Prehovorili zvolení mestskí poslanci: Zaťko, Krajčík i Krahulíková prezradili svoje plány!

V sobotu sme si okrem staronového primátora zvolili aj 21 členov zastupiteľstva. Oslovili sme niektorých úspešných kandidátov a zistili sme, čo hovoria na voľby a aké myšlienky by chceli v budúcnosti presadiť.

Ilustračný obrázok k článku Prehovorili zvolení mestskí poslanci: Zaťko, Krajčík i Krahulíková prezradili svoje plány!
Foto: Katarína Jankeje

Vo volebnom obvode č. 3 získal až 528 hlasov riaditeľ Tríbečského osvetového strediska Július Krajčík: "V prvom rade sa chcem poďakovať, že mi obyvatelia mesta dali svoj hlas. Chápem to ako prejav dôvery za to, že už viac ako 20 rokov ich zastupujem a že sú spokojní s prácou, ktorú som pre nich robil.“

Námestie a parkovanie na Juhu

A čo je podľa neho najvážnejší problém jeho obvodu? „Na sídlisku Juh je problematická doprava, ale hlavne parkovanie. Lokalita sa zahusťuje, postavili sa tam nové činžiaky, je pochopiteľné, že mladí chcú niekde bývať. Treba brať však do úvahy aj občiansku vybavenosť, kde budú škôlky, školy, kde sa bude parkovať a tak ďalej. Druhá vec, ktorú by som chcel presadiť je vybudovanie tzv. námestia na danom sídlisku, býva tam 7-tisíc obyvateľov a tí si zaslúžia miesto, kde sa môžu stretnúť, podebatovať so známymi bez toho aby sa báli, že ich prejde auto,“ dodal Krajčík.

Novou tvárou na topoľčianskej politickej scéne nie je ani staronový poslanec Karol Zaťko. „Nie som v komunálnej politike nováčikom a svoje zvolenie som pripúšťal tak pol na pol. Veď každé voľby sú politickou lotériou a víťazi sú neistí. Ďakujem všetkým mojim voličom za podporu. Je to moje posledné volebné obdobie v mestskom zastupiteľstve,“ prezradil nám poslanec, ktorý bude hájiť záujmy volebného obvodu č. 2.

Dve kultúrne zariadenia v meste

Podľa slov Zaťka, sú Topoľčany relatívne fungujúce mesto. „Samozrejme je veľa vecí, ktoré treba zlepšiť. Je pochopiteľné, že sa obyvatelia pýtajú, prečo dá mesto milióny napr. na futbalový štadión a nedá na opravu rozbitých chodníkov a ciest? Dá. Dá aj na šport, dá aj na chodníky, len vždy to bude tak, že športovci by dali ešte viac do športu a iní trebárs na chodníky. Treba dať aj tam, aj tam, len rozpočet je obmedzený a mestské zastupiteľstvo musí prijať optimálne rozhodnutie pre mesto, ktoré každému vyhovovať nikdy nebude. Podľa mňa by sme mali rozhodnúť, či Topoľčany potrebujú dve kultúrne zariadenia a najmä či ich „uživia“.

Podobne ako poslanec Krajčík, aj on vidí problém svojho volebného obvodu v statickej doprave: „Okrem množstva dobitých chodníkov, ľudia majú často problém s parkovaním. Čo som si všimol a bude s tým treba niečo robiť, je nezodpovednosť niektorých psičkárov, najmä vo večerných hodinách, kedy nechajú exkrementy svojho psa na tráve, chodníku a podobne.

Aktívne zapájanie občanov

Absolútnou víťazkou volebného obvodu č. 5 sa stala staronová poslankyňa Janka Krahulíková. Ako nám prezradila, teší ju taká dôvera ľudí. „Ich rozhodnutie ma zaväzuje, aby som vo funkcii poslankyne mesta aj naďalej, tak, ako doposiaľ, hájila a presadzovala záujmy mesta a jeho obyvateľov s najväčšou zodpovednosťou. Chcem vyjadriť úprimné poďakovanie všetkým tým, ktorí mi prejavovali morálnu podporu, pochopenie a spoluprácu. Želám si, aby sa ľudia aktívne zapájali do riešenia vecí verejných, týkajúcich sa nášho mesta."

Foto: ilustračné

Rýchle správy

Najčítanejšie