Šport Iné športy

Prišiel na otočku z Tipsport ligy: Michal Novák otvorene o Topoľčianskom hokeji

Michal Novák je mladý talentovaný obranca, ktorý vyniká svojou tvrdou hrou a presnou strelou. Po nečakanom konci v trenčianskom hokejovom klube prišiel na otočku do Topoľčian.

Ilustračný obrázok k článku Prišiel  na otočku z Tipsport ligy: Michal Novák otvorene o Topoľčianskom hokeji
Zdroj: TASR

Michal Novák je 34-ročný rodák zo Skalice. V Slovenskej lige okúsil dres Skalice, Senice, Košíc, Nitry a Trenčína. Zaznamenal niekoľko športových úspechov. V minulosti pôsobil aj v zahraničí. Za všetky spomenieme napríklad Havířov a Vítkovice. Pred pár dňami bol počas reprezentačnej prestávky nútený opustiť kabínu slovenského tímu Dukla Trenčín. V drese Topoľčian sa predstavil v zápase proti B tímu z Martina.

Po nečakanom konci v Trenčíne si sa ocitol na otočku v Topoľčanoch. Ako si sa dostal do zostavy?

Kamarát manažér Ervín Mik ma dlhé roky presviedčal, aby som za nich išiel hrať. Teraz sa naskytla konečne príležitosť, keďže som voľný hráč a mne to prišlo vhod. Mohol som tak ostať v tempe a lepšie takto, ako trénovať s juniorkou.

Pred zápasom si spomínal, že rád porovnáš úroveň dvoch najvyšších slovenských súťaží. Teraz máš tú možnosť a priestor. Ako vnímaš tieto dve súťaže po kvalitatívnej stránke?

Hrali sme som slabším tímom prvej ligy. Úroveň nebola taká ako v Extralige ale korčuľuje sa všade rovnako. Mladí chlapci korčuľujú aj v prvej lige lepšie ako starší v Extralige. Len im chýba vyzretosť a skúsenosti. Veľký rozdiel je však v taktickom pojatí hry.

Čo sa týka technického zázemia, sú veľké rozdiely medzi Tipsport ligou a Budiš I. ligou?

Musím povedať, že som bol veľmi milo prekvapený štadiónom v Topoľčanoch. Pamätal som si ho zo žiackych čias ako šopu… No keď som prišiel, tak som s otvorenými ústami ´čumel´. Krásne nové chodby, kabíny, Áčkarská kabína – jedna balada. Sprchy také, že možno na Slovane také majú :) . Nové mantinely a plexisklá. Veľmi pekný dojem som z toho mal.

Čo vravíš na hráčov a celkovo klub v Topoľčanoch?

Od materiálnych vecí ako je štadión, kabína, chalani a tréner, všetko funguje. Chalani majú peniaze na čas. Klobúk dole, ako sa o to Ervín Mik spolu s vedením, mestom a sponzormi starajú.

Otázka, na ktorej odpoveď budú zvedaví priaznivci hokeja: Bola to jednorazová záležitosť, alebo ťa ešte v drese Topoľčian uvidíme?

Sľúbil som, že ešte odohrám jeden zápas v piatok proti Spišskej a od pondelka sa už budem hlásiť v novom klube.

A na záver, ako vidíš Topoľčany v závere základnej časti aktuálnej sezóny?

Topoľčany majú na prvú ligu pekné podmienky, dobrý tím a pokojne tak môžu pomýšľať na baráž do Extraligy.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie