Katarína Jankeje Samospráva

Problém hnijúceho a šmykľavého lístia: Prečo mesto odložilo jesenné upratovanie?

Kopy zhnitého lístia znepríjemňujú životy obyvateľom mesta. V dôsledku dažďa sú mokré listy často nebezpečné a môžu spôsobiť pád. Prečo sa s upratovaním jesenného odpadu meškalo?

Ilustračný obrázok k článku Problém hnijúceho a šmykľavého lístia: Prečo mesto odložilo jesenné upratovanie?
Foto: Martin Károly / Zdroj: Dnes24.sk

Zima už aj v našom regióne pomaly klope na dvere, za chvíľu zem prikryje snehová prikrývka. Niektorí obyvatelia mesta sa však ešte ani nestihli vysporiadať s odpadom odchádzajúcej jesene. „Pri našom paneláku je niekoľko listnatých stromov, už sú opadané a my sa brodíme hnijúcim lístím. Sama som spred nášho vchodu vyniesla šesť vriec lístia, ale keď zafúka vietor, máme to zase pred vchodom, už ma to fakt nebaví a nemám na to ani čas a silu, lebo ešte musím chodiť aj do práce,“ sťažuje sa občianka v oficiálnom otázkach pre mesto Topoľčany.

Niekto si môže ublížiť

Ako ďalej pokračuje: „To u nás nefungujú nejaké verejnoprospešné práce? Na sídlisku Východ som videla pána na malom traktore čo zberá lístie, ale na sídlisku F nikoho. Alebo sa čaká, pokiaľ si niekto ublíži na mokrom lístí a my ako obyvatelia paneláku za to ponesieme zodpovednosť?“

Prednosť dostal výrub pagaštanov

V Topoľčanoch sa o údržbu verejnej zelene starajú rôzne dodávateľské subjekty. „Mesto je v rámci údržby verejnej zelene rozdelené na štyri časti. Údržbu zelene v každej časti zabezpečuje dodávateľsky iná firma,“ vysvetlila Soňa Šrámková, referentka pre údržbu verejnej zelene. „Firma, ktorá zabezpečuje údržbu na sídlisku F prerušila jesenné hrabanie, nakoľko vykonávali výrub pagaštanov na ulici Rastislavovej, ktorý sme časovo museli prispôsobiť dobe, kedy bola voľná plošina. Toto bola časovo náročná operácia. Výrub je už hotový a ďalej sa pokračuje v hrabaní lístia na sídlisku F,“ ubezpečila Šrámková na záver.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie