Dávid Hrdý Samospráva

Projekt Zlepšime spoločne Slovensko: Podporme obec Bojnú a MŠ Gagarinovu v Topoľčanoch

V poradí druhý ročník tohto programu je zameraný na podporu projektov konkrétnym ľuďom či komunitám v rámci celého Slovenska. Stretol sa s pozitívnym ohlasom vo verejnosti na celom Slovensku.

Ilustračný obrázok k článku Projekt Zlepšime spoločne Slovensko: Podporme obec Bojnú a MŠ Gagarinovu v Topoľčanoch
Zdroj: TASR

Podpora kvality života

V rámci 1. ročníka bolo finančne podporených 43 projektov v celkovej sume 320 000 EUR, pričom do každého regiónu (západ, stred, východ) bolo preinvestovaných vyše 100 000 EUR. Prioritou je podpora projektov, ktoré majú prispieť k zvyšovaniu kvality života v komunitách a mestách či podpora niečoho netradičného, nového. Realizátormi projektu je Nadácia SPP spolu s Nadáciou SPP a EkoFondom.

Aj v 2. ročníku bolo pre víťazné projekty vyčlenených 320 000 EUR, ktoré si medzi sebou rozdelia v rámci kategórií Sppoločne pre ľudí a Sppoločne pre domovinu v rámci regiónov západ, stred a východ. Od 20. marca do 6. mája mohli nepodnikateľské osoby prihlasovať svoje projekty. Každá mohla prihlásiť maximálne jeden, pričom prihlášku musela zaslať formou elektronického formulára.

Výška finančného príspevku na jeden projekt sa pohybuje od 3000 do 8000 EUR. Do 2. ročníka bolo prihlásených 700 projektov, pričom šancu uspieť má 12 projektov z každého z regiónov. Od 30. mája bolo spustené online hlasovanie, ktoré rozhodne o víťazných projektoch. Hlasovať môže široká verejnosť.

Šancu uspieť majú aj obec Bojná a MŠ Gagarinova v Topoľčanoch

Tohtoročnými uchádzačmi sú aj obec Bojná a MŠ Gagarinova v Topoľčanoch. Bojná so svojou Zónou voľného času chce svojim obyvateľom a návštevníkom priniesť najmä priestor na oddych a relax pre rodičov s deťmi. Má v sebe zahŕňať zariadenia pre športové vyžitie detí v spojení s priestorom kde by sa mohli stretávať nielen oni, ale aj ostatní obyvatelia a návštevníci Bojnej.Informácie o projekte a hlasovať môžete online TU.

MŠ Gagarinova v Topoľčanoch chce pre deti vybudovať detské ihrisko so zaujímavými a novými športovými a hernými prvkami. Zároveň bude aj prírodnou učebňou, bezpečným miestom pre športové a kultúrne aktivity a v neposlednom rade aj zelenou oázou. Bližšie informácie o projekte a hlasovať môžete TU.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie