Dávid Hrdý Krimi

Rozruch na sídlisku Juh v Topoľčanoch: Z poštového balíka sa vysypal neznámy biely prášok

Podozrivá zásielka sa včera na pošte na sídlisku Juh postarala o poriadny rozruch. Pri vytrieďovaní poštových zásielok sa z jedného z balíkov vysypal zatiaľ neznámy biely prášok

Ilustračný obrázok k článku Rozruch na sídlisku Juh v Topoľčanoch: Z poštového balíka sa vysypal neznámy biely prášok
Zdroj: TASR

Na mieste zasahovali topoľčiansky hasiči, ktorí celý priestor zabezpečili.“Pra­covníčky, ktoré prišli do styku s touto nebezpečnou látkou začali pociťovať nevoľnosti a dýchacie problémy.Po príjazde našej jednotky bol priestor uzavretý, vymedzená nebezpečná zóna“, povedal veliteľ zásahu hasičov Igor Chrkavý. Pred budovu pošty boli postavený dekontaminačný stan, ktorým museli prejsť všetci tí, čo prišli do kontaktu so zatiaľ neznámou látkou.

Následne boli zamestnankyne pošty odvezené záchranármi do nemocnice, kde zostanú na pozorovaní. Podľa prvých zistení polície zásielka pochádza z USA. Patrí obyvateľovi sídliska Juh, ktorý tvrdí, že sú v nej špeciálne lieky. Prášok bol odoslaný na laboratórnu expertízu. Zdravotný stav pracovníčok bude sledovaný, pokiaľ sa rozborom nezistí presný obsah látky nachádzajúcej sa v zásielke.

Foto: Ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie