Katarína Jankeje Hádzaná

Sen o finále Pohára sa rozplynul: Topoľčanci v odvete nestačili na silný Prešov

Slovenský pohár pozná prvého finalistu. Topoľčany nedokázali v odvete opäť pokoriť extraligového lídra.

Ilustračný obrázok k článku Sen o finále Pohára sa rozplynul: Topoľčanci v odvete nestačili na silný Prešov

Hráči HK Topoľčany po víťaznom prvom zápase s Prešovom vstupovali do odvety semifinále s výhodou piatich gólov. Úvod stretnutia medzi domácimi a tímom Topoľčian bol vyrovnaný, postupne si však súper dokázal vytvoriť náskok troch gólov (6:3). Aj napriek snahe zverencov trénera Pavla Jana na prestávku išli domáci s jasným vedením (13:9).

Po zmene strán sa situácia výrazne nemenila, Prešov si takmer počas celého druhého polčasu dokázal udržať viacgólový náskok, ktorý bol potrebný na postup v súťaži. Záverečné minúty mali v rukách domáci, našim chlapcom odskočili na rozdiel 6 presných striel. Prešov tak napokon zdolal Žochárov 24:18 a postúpil do finále Slovenského pohára.

O druhom finalistovi sa rozhodne 16. decembra, keď Hlohovec po prvom víťaznom zápase vycestuje na odvetu do Považskej Bystrice.

Tatran Prešov – HK Agro Topoľčany 24:18 (13:9)

Najviac gólov: Antl 6/3, Furlan 6, Číp, Petro po 3 – Hlinka 5, Pupík 3.

Môže vás zaujímať:

Naši fanúšikovia majú dôvod na radosť: Topoľčiansky dres bude obliekať TENTO hráč Hlohovca!

Hádzanárky Topoľčian zbierajú body v prvej lige: AKO sa im v sezóne darí?