Rastislav Búgel Od Vás

Skvelý nápad uspel: V Topoľčanoch začnú s výstavbou prvých košov pre psov

V hlasovacej súťaži získal najväčšiu podporu projekt Topoľčany chcú koše pre psov. Vďaka tomu tak už čoskoro budú môcť nadšenci z platformy Máme radi Topoľčany umiestniť v našom meste prvé koše na psie exkrementy s rolkami.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý nápad uspel: V Topoľčanoch začnú s výstavbou prvých košov pre psov
Zdroj: TASR

„Zamýšľali sme sa nad tým, že v našom meste je veľa psíkov, avšak nemáme v ňom žiaľ ani jeden kôš na psie exkrementy s rolkami. Rozhodli sme sa preto vrámci našich možností trochu pomôcť. Vypracovali sme projekt a následne sme už iba deň za dňom oslovovali ľudí v uliciach mesta so žiadosťou o podporu tejto myšlienky v hlasovaní,“ dodáva svorne trojica spoluautorov projektu – Alexander Riabov, Marianna Lutková a Ivan Fillo.

Posledný marcový deň bol záverečným pre hlasovanie, a preto dnes už vieme, že už čoskoro v Topoľčanoch pribudnú koše pre psíkov, ktoré sú bežné aj v iných slovenských mestách.

„Získali sme 1000 eur na naštartovanie projektu. S nimi síce nedokážeme zázraky, ale budeme sa usilovať aj za pomoci tohto širokého ohlasu, ktorý projekt priniesol, motivovať mesto Topoľčany k pokračovaniu vo výstavbe košov. Mohlo by pri tom využiť financie, ktoré každoročne vyzbiera z daní za psa, ktoré sú v približnej výške okolo 30-tisíc eur ročne. Predbežne sme pred podaním projektu na mestskom úrade komunikovali technické záležitosti okolo výstavby košov a využitia súčasných dohôd mesta na odvoz odpadu, takže veríme, že na tieto rozhovory budeme môcť nadviazať aj pri vyčlenení prostriedkov na pokračovanie projektu. Naša predstava by bola aspoň dva roky po sebe po 10-tisíc eur,“ uvádza Alexander Riabov z platformy Máme radi Topoľčany a na záver dodáva, že o ďalšom vývoji budú radi obyvateľov mesta informovať.

Foto: ilustračné

Zdroj: Máme radi Topoľčany

Rýchle správy

Najčítanejšie