Skvelý úvod prípravy: Topoľčany zdolali tipsportligistu z Nových Zámkov

Milovníci hokeja sa dočkali. Začala sa dlho očakávaná séria prípravných zápasov hokejistov z HC Topoľčany.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý úvod prípravy: Topoľčany zdolali tipsportligistu z Nových Zámkov
Zdroj: HC Topoľčany

Hokejisti HC Topoľčany sa v dobrom svetle ukázali hneď v úvode prípravy, kedy ich čakal poriadne náročný súper. Sily si totiž zmerali s tímom, ktorý pôsobí v najvyššej slovenskej súťaži – HC Mikron Nové Zámky.

Skóre sa ani po viacerých šanciach počas prvej tretiny otvoriť nepodarilo. Boli to práve domáci, ktorých uprostred zápasu posielal do vedenia Michal Kluka (1:0).

Nové Zámky však zbrane nezložili. „Posledné dejstvo hostia využívali každú príležitosť, aby dorovnali skóre. Snaha sa im vyplatila a päť minút do konca tretej tretiny viedli 1:2. Napokon však bolo všetko inak. Pred koncom riadneho hracieho času nás opäť vrátil do hry Dávid Gergel šikovnou strelou a vyrovnal na 2:2,“ opisuje klub HC Topoľčany na sociálnej sieti.

O víťazovi napokon rozhodlo až predĺženie. V tom sa viac darilo domácim hokejistom a zásluhou Miloša Bystričana sa tešili z cenného skalpu.

Najbližší domáci zápas:

• 23.08.2019 o 18,0­0 hod. HC TOPOĽČANY – DEBRECEN

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – HC Mikron Nové Zámky 3:2 pp (0:0, 1:0, 1:2 – 1:0)

Góly: Kluka, Gergel, Bystričan

Topoľčany: Kompas -Komžík, Huba, Uhnák, Šturdík, Gergel, Kluka, Španko, Špankovič, Lantoš, Hrudík, Ďurčo, Bajan, Kubek, Pekarčík, Bystričan, Laššo, Buc Ľ., Čičmanec, Nemček, Mikolášek, Hřebíček

Nové Zámky: Pavlas – Drtina, Hain – Mikuš, Pavúk – Hatala, Ordzovenský – Ondrušek, Kudrna – Šmída, Hruška, Mikula – Jurík, Urban, Bajtek – Stupka, Jaša, Rogoň – Fábry, Bečka, Múčka