Katarína Jankeje Hádzaná

Skvelý výkon hádzanárov v Holandsku: Na Topoľčany sa len tak ľahko nezabudne!

Extraligoví vicemajstri majú za sebou zápas prvého kvalifikačného kola Pohára EHF. Zvládli ho ukážkovo.

Ilustračný obrázok k článku Skvelý výkon hádzanárov v Holandsku: Na Topoľčany sa len tak ľahko nezabudne!

Po úvodných stretnutiach domácej extraligy sa naši chlapci predviedli aj v rámci Pohára EHF na palubovke holandského HV Kras/Volendam. Sobotňajší zápas priniesol skvelý výkon. Topoľčianski hádzanári zdolali súpera 32:29.

Domáci síce zaznamenali prvý gól, potom ale začal na palubovke dominovať tím Topoľčian a šnúrou piatich presných striel získal rýchlo náskok 5:1. Volendam síce v 12. minúte znížil na 5:8, no naši hádzanári si udržali pohodlný náskok a v polčasovej prestávke mali navrch až o štyri góly. Holanďania po zmene strán zapli na vyššie obrátky a po desiatich minútach dokázali zmazať manko a vyrovnať na 19:19. Štyrmi gólmi za sebou Topoľčanci spravili rozhodujúci krok k víťazstvu. Päť minút pred koncom viedli 30:28 a triumf už z rúk nepustili.

Úradujúci slovenský vicemajster si tak vybudoval sľubnú pozíciu pred odvetou, ktorá je na programe v sobotu 13. septembra o 18.00 h v Partizánskom. Držte našim chlapcom palce.