Šláger kola pre hokejistov Topoľčian: V Dubnici víťazstvo o dva góly, VIDEO

Hokejisti Topoľčian vycestovali počas ôsmeho kola druhej najvyššej hokejovej súťaže na šláger kola do Dubnice nad Váhom.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola pre hokejistov Topoľčian: V Dubnici víťazstvo o dva góly, VIDEO
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Viac ako 400 divákov si prišlo pozrieť zápas domáceho HK Dubnica nad Váhom proti Topoľčanom. Štyri stovky hokejových priaznivcov si na gól museli počkať až do druhej tretiny. Topoľčany sa dostali do vedenia zásluhou Hrušku (22. minúta). O šesť minút neskôr bolo už 0:2, keď puk za domáceho brankára posielal Kluka. V 35. minúte sa tešili aj domáci diváci. Na 1:2 znižoval Macek, no Topoľčany udreli už v nasledujúcej minúte. Tretí gól do domácej siete posielal Laššo (1:3).

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Posledné dejstvo bolo gólovo vyrovnané. V 42. minúte pridal svoj druhý presný zásah v zápase Kluka. Domácim sa podarilo odpovedať až dve minúty pred koncom, kedy na konečných 2:4 korigoval Kokavec.

„Pred zápasom nebol jasný fovorit, pretože oba tímy v tohtoročnej sezóne ukazujú svoju dobrú formu a majú zhodný počet bodov. Topoľčany sa predsa len udržali na víťaznej vlne a potvrdili svoju prevahu nad Dubnicou,“ informuje klub HC Topoľčany na svojom webe.

HK Dubnica nad Váhom – HC Topoľčany 2:4 (0:0, 1:3 1:1)

Góly: 35. Macek (Jarábek), 58. Kokavec (Lantoš) – 22. Hruška (Koleno), 28. Kluka (Tábi, Laššo), 36. Laššo (Kluka, Hruška), 42. Kluka (Tábi). Strely: 55:25. Vylúčenia: 3:8 na 2 min. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:1. Rozhodovali: Bachúrik – Makúch, J. Konc ml.. Diváci: 443

Dubnica nad Váhom: Pajpach – Brňák, Jarábek, Rehák, Serkin, Hlaváček, Hohl, Vladimirov, Kozachuk – Kristín, Lantoš, Macek – Kokavec, Ďuriš, Krajči – Kútny, Jakubík, Kanaet – Medek, Vakhrameev, Mrava.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Hruška, Bystričan, Hrudík, Duran, A. Gergel – Tábi, Laššo, Kluka – Bečka, Tomčák, Podstavek – Šťastný, Uhnák, Pekarčík – D. Gergel, Klenko, Dvonč