V závere pracovného týždňa boli na programe zápasy 19. kola St. Nicolaus 1. Hokejovej ligy. Topoľčany v šlágri kola hostili Dubnicu Nad Váhom.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola pre Topoľčany: Hokejisti zdolali Dubnicu a sú na treťom mieste, VIDEO
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Počas 19. kola druhej najvyššej hokejovej ligy bol na programe aj šláger kola. Topoľčany v priamom súboji o tretie miesto hostili Dubnicu nad Váhom.

Domáci išli do vedenia zásluhou Klenka v štvrtej minúte (1:0). Na ďalší presný zásah si viac ako 1300 divákov muselo počkať do 38. minúty, kedy brankára hostí prekonal Kluka a posielal domácich do dvojgólového vedenia.

Tá správna gólová dráma však prišla až v poslednom dejstve. V jeho úvode zvyšoval na 3:0 Kalináč. V 54. minúte znižoval Kristín (3:1). Pokoj na hokejky mohol priniesť gól Bečku v 59. minúte do prázdnej brány (4:1), no hostia sa rozhodli vytvoriť poriadnu drámu. Hosťom sa hra bez brankára inak vydarila. Okrem inkasovaného gólu pridali v poslednej minúte dva presné zásahy a upravil stav stretnutia na konečných 4:3.

Topoľčany tak získali body a posunuli sa na tretiu priečku. Najbližšie sa predstavia na ľade Skalice v stredu 21. novembra o 17.00 hodine.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 4:3 (1:0, 1:0, 2:3)

Góly: 4. Klenko (Hrudík), 38. Kluka (Kováčik, Kalináč), 45. Kalináč (Podstavek), 59. Bečka (Podstavek, Kalináč) – 54. Kristín (Kútny, Brňák), 60. Medek (Trenčan, Jakubík), 60. Kokavec (Ďuriš). Strely: 40:37. Vylúčenia: 7:6 na 2 min., navyše Gibl, Hlaváček a Uhnák 5+DKZ za pästný súboj. Presilovky: 1:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Mĺkvy – Šotek, Kovalík. Diváci: 1329.

Topoľčany: Halo – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Duran, Šťastný – Podstavek, Laššo, Tábi – Kluka, Kalináč, Nemček – Bečka, Uhnák, Tomčák – Dvonč, Klenko, Gergel.

Dubnica nad Váhom: Gibl (37. Pajpach) – Brňák, Jarábek, Rehák, Matejovič, Hohl, Hlaváček, Plavecký, Vladimirov – Kútny, Lantoš, Kristín – Kokavec, Ďuriš, Krajči – Krajč, Jakubík, Trenčan – Medek, Prna, Vakhrameev