Šláger kola zvládol lepšie Martin: Topoľčanom strelil 4 góly

V závere pracovného týždňa pokračovala I. hokejová liga zápasmi ďalšieho kola. Hokejisti Topoľčian vycestovali do Martina.

Ilustračný obrázok k článku Šláger kola zvládol lepšie Martin: Topoľčanom strelil 4 góly

Dvanáste kolo druhej najvyššej hokejovej ligy prinieslo zápas, ktorý sľuboval zaujímavé hokejové divadlo. Na ľade sa totiž stretol dobre hrajúci Martin a ambiciózne Topoľčany.

V predošlom kole sa hokejisti Topoľčian predstavili na ľade Považskej Bystrice, kde si po víťazstve po predĺžení odniesli dva body. Bodovať tak chceli aj proti náročnému súperovi.

Skóre stretnutia sa otváralo až v samom závere prvej tretiny, kde v 19. minúte prekonal brankára Topoľčian Tabaček (1:0). Domácim patril aj úvod druhého dejstva, keď druhý presný zásah Martina zaznamenal Poliaček (2:0). Na ďalší gól sa čakalo poriadne dlho. Skórovať sa podarilo opäť domácemu celku, keď na 3:0 zvyšoval Langhammer. Topoľčany odpovedali zásluhou Kluka, no Martin pridal ešte jeden presný zásah a bolo rozhodnuté.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

„Odohrali sme výborný zápas vo výbornej atmosfére. Osobne si myslím, že úrovňou spĺňal parametre extraligového stretnutia. Mali sme veľa šancí, veľa presilových hier, ktoré sme celkom dobre zahrali. Škoda dvoj-minútovej presilovky 5:3, ktorá sa viac-menej odohrávala v našom útočnom pásme. Famózne však naše šance vychytal domáci brankár. To v podstate rozhodlo, pretože domáci svoje príležitosti zúžitkovali. Ale musím povedať, že sme podali výborný výkon, len škoda, že bez bodu. Za bojovnosť a výkon, ktorý sme predviedli, by sme si aspoň bod zaslúžili,“ povedal pre klubový web Ľ. Hurtaj, tréner HC Topoľčany.

HK Martin – HC Topoľčany 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 19. Tabaček (Pacalaj, Markovič), 21. Poliaček (Jurášek), 52. Langhammer (Rusina, Rudzan), 59. Tabaček (Pokrivčák, Dírer) – 54. Kluka (Ďurčo, Bystričan). Strely: 34:29. Vylúčenia: 8:3 na 2 min. Presilovky: 1:1. Oslabenia: 0:0. Rozhodovali: Knižka – Hanko, Kramár. Diváci: 1158

Martin: Bernát – Tabaček, Themár – Pacalaj, Burzík – Rusina, Oravec – Rechtorík, Lednický – Markovič, Langhammer, Rudzan – Poliaček, Jurášek, Brezniak – Zeliska, Dírer, Pokrivčák – Paulíny, Barto, Brveník

Topoľčany: Halo – Hrudík, Kováčik – Král, Ďurčo – Bystričan, Hruška – Grman, Duran – Kluka, Laššo, Podstavek – Tábi, Uhnák, Dvonč – Pekarčík, Klenko, Bečka – A. Gergel, Šťastný, D. Gergel