Iné športy

Slovenská hokejová liga dostala zelenú: Topoľčany na úvod proti Humennému

Druhá najvyššia hokejová súťaž na Slovensku sa predsa len rozbehne. Topoľčany spoznali termín najbližšieho zápasu.

Ilustračný obrázok k článku Slovenská hokejová liga dostala zelenú: Topoľčany na úvod proti Humennému
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Slovenská hokejová liga (SHL) opätovne odštartuje v piatok 20. novembra štyrmi zápasmi neodohratého 1. kola. Počas pondelňajšieho online mítingu sa na tom uzniesli členovia Ligovej rady a zástupcovia klubov, ktorí zároveň zúžili program sezóny o nadstavbovú časť. Do piatkového reštartu ligy sa nezapoja hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí sú v karanténe.

SHL pauzovala pre prísne protipandemické opatrenia Ústredného krízového štábu od polovice októbra.

Dovtedy v nej kluby odohrali osem stretnutí. Jedno sa uskutočnilo v rámci druhého kola, štyri v 3. kole a zostávajúce tri absolvovala slovenská reprezentácia do 18 rokov proti Spišskej Novej Vsi, Martinu a Trnave.

Osemnástka

O jej pokračovaní v SHL sa rozhodne neskôr. Ďalšie fungovanie osemnástky totiž závisí od blížiaceho sa rozhodnutia Medzinárodnej hokejovej federácie (IIHF) ohľadom organizácie svetových šampionátov v danej vekovej kategórii. Informoval portál hockeyslovakia.sk.

Prakticky od začiatku

Hráči Spišskej Novej Vsi by sa mali pridať od budúceho týždňa: „Počítame, že od budúceho týždňa budú späť v kolotoči zápasov. Na pondelňajšom mítingu sme sa dohodli, že súťaž sa opätovne začne v piatok 20. novembra zápasmi prvého kola, pričom v nasledujúcich hracích dňoch budeme pokračovať ďalším neodohraným 4. kolom v poradí, čo znamená, že začíname prakticky od začiatku. Nedohrané zápasy 2. a 3. kola sa odohrajú individuálne. Kluby sa v prevažnej väčšine zhodli, že program sezóny zúžime o nadstavbovú časť. Sedí to termínovo a zároveň budeme mať vytvorený priestor na dohrávky. Išlo o logické rozhodnutie na základe aktuálnej situácie. Základná časť bude pozostávať z 36 kôl, po nich bude nasledovať play-off,“ uviedol pre hockeyslovakia.sk člen Ligovej rady Rastislav Konečný.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Program hracích dní sa rozšíri o nedele, prvá bude už 22. novembra: „Nedele sme museli vložiť do programu, aby sme mohli dohrať dosiaľ neuskutočnené kolá. Dovedna ich bude minimálne päť v nasledujúcich štyroch mesiacoch, čo nepredstavuje dramatickú zmenu v rozpise zápasov, ostávajú nám ešte ďalšie na prípadné dohrávky.“

Program 1. kola SHL – piatok 20. novembra:

  • HK VITAR Martin – HK Gladiators Trnava
  • HC Topoľčany – HC 19 Humenné
  • MHK Dubnica nad Váhom – HK'95 Považská Bystrica
  • HK iClinic Skalica – HK AUTORÁCZ Levice

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM

Najčítanejšie