Rastislav Búgel Šport Iné športy

Smolný týždeň hokejistov: Po dobrých výkonoch prišli dve prehry

Hokejisti HC Topoľčany pokračovali v ťažení I. ligou. Čakali ich dve náročné stretnutia.

Ilustračný obrázok k článku Smolný týždeň hokejistov: Po dobrých výkonoch prišli dve prehry

Počas 23.kola druhej najvyššej hokejovej súťaže na Slovensku hostili topoľčianski hokejisti na svojom ľade suseda z neďalekej Trnavy. Vyše 700 divákov dlho nevidelo žiaden gól. O ten otvárací sa v 23.minúte postaral Lukáš Novák a Topoľčany sa dostali do vedenia.

Ako sa však neskôr ukázalo, šlo o jediný presný zásah HC Topoľčany v zápase. O dve minúty neskôr sa za hostí presadil Jurák a do konca druhého dejstva aj Schmidt (1:2). V poslednej tretine ešte pridali presné zásahy Čunderlík a Jurák a bolo rozhodnuté.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)

Góly: 23. L. Novák – 25. a 60. Jurák, 34. Schmidt, 46. Čunderlík. Rozhodovali: Mĺkvy – D. Konc, Frimmel, vylúčení: 4:5, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 720 divákov

Počas 24. kola cestovali naši hokejisti do Michaloviec, kde ich čakala domáca Dukla. Aj tu videli diváci poriadne vyrovnaný zápas. Na gólové hody sa čakalo až do tretej tretiny. V úvodných 40 minútach sa nedokázal presadiť ani jeden tím. S príchodom tretej tretiny sa však zapol gólostroj. Dvoma gólmi do topoľčianskej brány sa prezentoval Cútt, po jednom pridal Fajčák a Drotár. HC Topoľčany odppovedali gólom Gašparoviča a Hegyiho, no na domáce Michalovce to nestačilo.

HK Dukla Michalovce – HC Topoľčany 4:2 (0:0, 0:0, 4:2)

Góly: 41., 60. Cútt, 56. Fajčák, 59. Drotár – 56. Gašparovič, 59. Hegyi. Rozhodovali: Hatala – Novotný, Pribula, vylúčení: 10:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0

Zdroj: Dnes24/TASR