Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 23. kola. Topoľčany hostili tím z hlavného mesta.

Ilustračný obrázok k článku Spanilá jazda Topoľčian pokračuje: Pred takmer 3400 divákmi uspeli a zosadili lídra!
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Šláger kola sa odohral na ľade HC Topoľčany. 23. kolo prinieslo súboj o prvé miesto v tabuľke.

Topoľčany by totiž v prípade úspechu zosadili Bratislava Capitals z líderskej pozície.

O zaujímavosti duelu svedčí aj návšteva, ktorú môže závidieť aj väčšina klubov v najvyššej súťaži. Meranie síl Topoľčian s tímom z hlavného mesta si prišlo pozrieť takmer 3400 divákov!

Prvá tretina góly nepriniesla. Na tie si musela zaplnená hala počkať až do prostredného dejstva.

Prvý výbuch radosti nastal v 24. minúte, kedy sa presadil Pätoprstý a posielal domácich do vedenia (1:0). Radosť však netrvala dlho. Hostia sa dokázali presadiť už o 4 minúty neskôr, kedy vyrovnával Biro (1:1). Topoľčany však z kvalitného výkonu neupustili a v poslednej minúte druhého dejstva sa presadil Laššo (2:1).

V tretej tretine to boli domáci, ktorým sa darilo presadzovať. Na rozdiel dvoch gólov zvyšoval v 41. minúte Bečka (3:1), aby na konečných 4:1 upravil v 59. minúte Tomčák.

Topoľčany sa tak stali novým lídrom Slovenskej hokejovej ligy.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

HC Topoľčany – Bratislava Capitals 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 24. Pätoprstý, 40. Laššo (Bečka), 41. Bečka (Uhnák, Huba), 59. Tomčák (Pätoprstý) – 28. Biro (Selleck, Sloboda). Rozhodovali: Krist – Kiepeš, Jurčiak, vylúčení: 2:6, navyše: Hřebíček 5+DKZ za seknutie – Jankovič 10 minút za nešportové správanie sa, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0,

Zápas sledovalo: 3385 divákov

Zdroj: Facebook