Zdroj: YouTube.com

Študent, ktorý VIDEOM pobláznil celé Topoľčany: Spravil som to pre nás, pre Žochárov!

Nedávno Topoľčanmi preletelo video, ktoré vyčarilo úsmev na tvári. Jeho autorom je ešte len 17-ročný mladík.

Rôzne
Rôzne

Študent, ktorý VIDEOM pobláznil celé Topoľčany: Spravil som to pre nás, pre Žochárov!

Nedávno Topoľčanmi preletelo video, ktoré vyčarilo úsmev na tvári. Jeho autorom je ešte len 17-ročný mladík.

Zdroj: YouTube.com

„Ďakujeme za každé srdce bijúce pre krajšie mesto! Aj za toto video. Ďalší dôkaz správneho napredovania a budovania spolupráce a ľudskej spolupatričnosti,“ napísala vtedy topoľčianska radnica na sociálnej sieti.

Video sa stretlo s veľkým úspechom a má na svojom konte tisíce zhliadnutí. My sme sa preto rozhodli vyspovedať jeho autora, 17-ročného študenta z Topoľčian.

Môžete nám o sebe niečo prezradiť? Čomu sa venujete?

Volám sa Samuel Dostál a som 17-ročný chalan z Topoľčian. Ak by som mal povedať niečo o sebe, tak by som začal tým, že milujem umenie, milujem tvoriť. Nepoznám nudu a som rád, keď mám nabitý program. Jednoducho potrebujem stále niečo robiť. Milujem prírodu a rovnako rád športujem.

Už od malička veľmi rád maľujem a kreslím. Už asi štvrtý rok sa venujem fotografií a je to momentálne jedna z činností, ktorá ma najviac napĺňa. Je pre mňa očarujúce zachytávať jedinečné momenty a hrať sa so svetlom na fotografii.

Momentálne navštevujem 3. ročník na Obchodnej akadémii v Topoľčanoch.

Video sa stretlo s veľkým úspechom. Ako dlho ste na ňom pracovali?

V podstate celé leto. Ale nebolo to zas, že by som točil celé dni a každý deň. Väčšinu leta to bolo tak, že som si len niekedy našiel na to čas a šiel točiť. No koncom prázdnin som sa do toho pustil naplno, chodil do ulíc častejšie a takto dokončil všetky zábery, ktoré som potreboval.

Celkovo natáčanie mohlo spolu trvať okolo 10 – 15 hodín. No a po tomto všetkom nasledovala postprodukcia, ktorá trvala minimálne 7 hodín.

S akým cieľom ste sa pustili do výroby videa?

Ako som už spomínal v mojich príspevkoch, video som robil z vlastnej iniciatívy. A spravil som ho hlavne pre nás všetkých. Pre Žochárov. Chcel som aby Topoľčany mali video, ktoré dýcha, ktoré je živé. Rovnako som sa chcel zdokonaliť, keďže so svojou video produkciou ešte len začínam. A toto som videl ako skvelú príležitosť na zlepšenie sa.

Máte nejaké zaujímavé príhody z natáčania?

Točenie bolo zaujímavé. Keďže som plánoval oslovovať cudzích ľudí, tak bolo jasné, že niekedy to bude ťažšie. No pravdepodobne som mal šťastie, lebo väčšina súhlasila a nemala s tým problém. Takto sa mi podarili spraviť jedinečné zábery a zachytiť krásne momenty. Nemám nejaké špeciálne príhody, no najčastejšie zneli milé vety ako: „Usmej sa budeš v telke!" alebo: „Bude z teba hviezda, usmej sa!"

Ako vznikol nápad na vytvorenie pozitívne ladeného videa plného usmiatych ľudí?

Už dávnejšie som vytvoril jedno video o Topoľčanoch. Bolo to asi pred 4 rokmi a bolo to jedno z mojich úplne prvých videí. No postupom času som vedel, že by som chcel vytvoriť niečo lepšie. No zároveň som vedel, že tu niečo lepšie a kvalitnejšie už je. Tak som sa rozhodol spraviť niečo iné. Zachytiť životy a momenty ľudí. Zachytiť pozitívnu energiu. A ukázať naše mesto.

Takto som chcel vytvoriť video, ktoré vyčarí divákovi úsmev na tvári.

Chcel som, aby mal každý po pozretí tohto videa dobrý pocit z nášho mesta. A ukázať Topoľčany v čo najkrajších obrazoch.

Toto bola moja vízia, no je už len na vás posúdiť, či sa mi aspoň jedna časť z toho podarila.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Samuel Dostál
3
Galéria
Zdroj: Archív Samuela Dostála
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín