Súboj štvrtého a piateho celku tabuľky: Topoľčany doma nestačili na Dubnicu

Záver základnej časti súťaže sa blíži. Tímy potrebujú zbierať body. Topoľčanom domáce predstavenie nevyšlo.

Ilustračný obrázok k článku Súboj štvrtého a piateho celku tabuľky: Topoľčany doma nestačili na Dubnicu

O zápase by sa dalo povedať, že sme videli predzápas štvrťfinále. Práve v ňom sa totiž oba celky stretnú v boji o postup medzi najlepšie 4 tímy súťaže.

Úvod stretnutia jednoznačne patril hosťujúcim hráčom, ktorí sa na topoľčianskom ľade chceli ukázať v najlepšom svetle. V 12. minúte posielal prvý puk do topoľčianskej siete Mihalik a hostia sa dostali do vedenia. To o päť minút neskôr zvyšoval na 0:2 pohľadom domácich Ďuriš.

Aj v prostrednom dejstve to boli hostia, ktorí udreli ako prví. Na 0:3 zvyšoval Kútny. O štyri minúty neskôr vykresal iskierku nádeje presným zásahom Podstavek (1:3). O všetkom sa malo rozhodnúť v tretej tretine. Snahu domácich však pochoval v 47. minúte Kanaet. Šesť minút pred koncom zápasu ešte korigoval výsledok Klenko, no domáci celok sa už na viac nezmohol.

HC Topoľčany – MHK Dubnica nad Váhom 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Góly: 37. Podstavek, 54. Klenko – 12. Mihalik, 17. Ďuriš, 33. Kútny, 47. Kanaet. Rozhodovali: Valach – P. Tvrdoň, Hanko, vylúčení: 4:10, navyše: Habšuda (Dubnica) 10+DKZ za nešportové správanie sa, presilovky: 0:1, oslabenia: 1:0, 1267 divákov