Rastislav Búgel Šport Iné športy

Súboj tabuľkových rivalov: Hokejisti Topoľčian porazili Skalicu

Prvá hokejová liga mala na programe v poradí už 17.kolo. Topoľčany doma hostili ambicióznu Skalicu.

Ilustračný obrázok k článku Súboj tabuľkových rivalov: Hokejisti Topoľčian porazili Skalicu

Topoľčianski hokejisti pomaly ale isto zbierajú v ligovej tabuľke dôležité body. V sedemnástom kole prvej ligy hostili na domácom ľade Skalicu. Domáci sa dostali do zápasu už v 11.minúte, kedy sa presadil Dobrý a posielal Topoľčany do vedenia (1:0). V zápase chudobnom na góly čakali štyri stovky divákov na druhý gól až do 41.minúty. Na radosť hosťujúceho celku sa presadil Skaličan Vaškovič a bolo vyrovnané (1:1).

Do konca tretej tretiny už gól nepadol a tak prišlo na rad tradičné predĺženie. V ňom sa opäť viac darilo hokejistom HC Topoľčany, ktorí zásluhou Albína Podstaveka po troch minútach predĺženia naklonili zápas na svoju stranu. Topoľčany si tak pripísali dôležité dva body.

HC Topoľčany – HK Skalica 2:1 pp (1:0, 0:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 11. Dobrý, 63. Podstavek – 41. Vaškovič. Rozhodovali: Mĺkvy – Gajdošech, Jurčiak, vylúčení: 6:4, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 450 divákov

Zdroj: Dnes24/TASR