Marcel Mojžiš Krimi

Sudcu z Topoľčian odsúdili za prijímanie úplatku na päť rokov!

Samosudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku - pracovisko Banská Bystrica na základe obžaloby prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) rozsudkom uznal za vinného sudcu Okresného súdu Topoľčany Vlastimila V. zo spáchania trestného činu prijímania úplatku a inej nenáležitej výhody.

Ilustračný obrázok k článku Sudcu z Topoľčian odsúdili za prijímanie úplatku na päť rokov!
Zdroj: TASR

Topoľčianskeho sudcu odsúdil na trest odňatia slobody vo výmere päť rokov nepodmienečne. Súd na základe verdiktu z 10. júna mu uložil zároveň zákaz výkonu sudcovského povolania a peňažný trest vo výške 2000 eur.

Podľa rozsudku mal obvinený sudca v dvoch prípadoch v roku 2005 prijať v súvislosti s výkonom funkcie sudcu peňažné úplatky spolu vo výške 20 000 Sk. Informovala o tom hovorkyňa ÚŠP Andrea Predajňová. Verdikt nie je právoplatný, pretože sudca aj ďalší dvaja obžalovaní sa voči rozsudku odvolali a teda vo veci bude opäť konať Najvyšší súd SR, ktorý už raz v tejto kauze rozhodoval.

Prokurátor ÚŠP spolu so sudcom Vlastimilom V. obžaloval aj advokáta Jaroslava V., ktorý mu ako sprostredkovateľ úplatok vo výške 10 000 Sk mal vraj odovzdať ako aj Miroslava S., ktorý úplatok cez advokáta údajne poslal. ŠTS za to uznal advokáta Jaroslava V. aj Miroslava S. za vinných z trestného činu podplácania a uložil im trest odňatia slobody vo výške 18 mesiacov s podmienečným odkladom.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie