Katarína Jankeje Kultúra

Tánička (12) z Jacoviec zo dňa na deň ochrnula: Predstavenie ochotníkov pomôže malej bojovníčke!

V Topoľčanoch sa bude opäť pomáhať. V priestoroch Domu kultúry sa uskutoční divadelné predstavenie Košielka, ktorého výťažok bude venovaný na rehabilitáciu ochrnutej Táničky (12) z Jacoviec.

Ilustračný obrázok k článku Tánička (12) z Jacoviec zo dňa na deň ochrnula: Predstavenie ochotníkov pomôže malej bojovníčke!
Zdroj: Dnes24.sk

Ochotníci z Tesár konečne v marci zavítajú do Topoľčian. V priestoroch Domu kultúry oživia známu komédiu Otta Zelenku – Košieľka. S hrou už od začiatku roka zožali veľký úspech po celom okrese, rozhovor s Máriou Bagovou z ochotníckeho krúžku si prečítate v našom článku: Ochotníci z Tesár nadčasovou komédiou rozosmievajú celý okres!

Predstavenie v Topoľčanoch však bude špeciálne. Výťažok z akcie poputuje 12-ročnej Táničke z Jacoviec na nevyhnutnú rehabilitáciu Ako polosirota to nemá v živote vôbec ľahké. Okrem viacerých diagnóz ju nedávno postihla vážna choroba – zápal miechy. Tánička tak zo dňa na deň ochrnula od pása dole. Po liečbe v bratislavskej nemocnici bude dievčatko potrebovať niekoľkotýždňový pobyt v rehabilitačnom centre, na čo však rodina peniaze nemá.

Nadčasovú komédiu, ktorá prebehne v sobotu 21. marca o 17.00 hodine, pripravili ochotníci z Tesár v spolupráci s Červeným krížom a Prestige magazínom. Vstupenky zakúpite v pokladni Spoločenského domu, v budove Červeného kríža, alebo v redakcii magazínu.

Čítajte tiež:

Židovské piesne a nezabudnuteľný hlas: Hudobnú jar odštartuje koncert Ervína Schönhausera

Nástupište sa hlási o slovo: Koncertnú sezónu odštartujú dve skvelé kapely!

Foto: Divadlo Tesáre

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie