Ťažký týždeň hokejistov: Tesná prehra s Trnavou, potom výbuch na ľade Žiliny

Hokejisti Topoľčian majú za sebou neúspešný záver týždňa. Počas dvoch ligových kôl nezískali ani bod.

Ilustračný obrázok k článku Ťažký týždeň hokejistov: Tesná prehra s Trnavou, potom výbuch na ľade Žiliny
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

V piatok 17. decembra hostili Topoľčany na svojom ľade súpera z Trnavy.

Domáci sa dostali do zápasu už v tretej minúte, kedy presilovú hru využil Legalin (1:0). Hostia však zbrane nezložili. Krátko po zmene strán vyrovnával Michel Miklík (1:1). Do konca druhého dejstva prinavrátil vedenie na topoľčianske hokejky Erik Čaládi (2:1).

V 45. minúte si sadol na trestnú lavicu za nedovolené bránenie v hre Jozef Tomčák. Trnava využila ponúknutú príležitosť a na 2:2 vyrovnal Roman Kukumberg. Obrat Trnavy napokon dokončil v 48. minúte presným zásahom Dávid Okoličány.

V 25. kole Tipos SHL podľahli hokejisti domáceho HC Topoľčany trnavskému HK Gladiators 2:3.

HC Topoľčany – HK Gladiators Trnava 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 3. Legalin (Bečka, Novák), 39. Čaládi (Zekucia) – 21. Miklík (Antonov, Holovič), 46. Kukumberg (Schmidt), 48. Okoličány (Jurák, Holovič).

Rozhodovali: Krist – Šefčík, J. Lesay, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0

V ďalšom kole cestovali Topoľčany do Žiliny. Ako sa im darilo? Dočítate sa to na ďalšej strane!