Katarína Jankeje Šport

Tesná prehra Topoľčian na domácom ľade: Cenné body zobrala Detva

Hráči HC Topoľčany sa netešili z víťazstva poriadne dlho. Ani posledný domáci duel nepriniesol potrebný zlom v šnúre prehier.

Ilustračný obrázok k článku Tesná prehra Topoľčian na domácom ľade: Cenné body zobrala Detva

Topoľčianskym hokejistom sa v tejto sezóne zvlášť nedarí, svedčí o tom aj séria prehier, ktorú sa nepodarilo zastaviť ani v rámci 19. kola. V ňom zverenci Miroslava Nemčeka na domácom ľade hostili silnú Detvu. Prvá tretina zápasu priniesla vyrovnaný hokej, diváci však žiadnu premenenú šancu nevideli. Tá prišla až v druhej časti, keď v 24. minúte hostia otvorili skóre. Prvá presná strela Detvu naštartovala, v 34. minúte už vyhrávala 2:0. Topoľčianski hokejisti však dokázali do prestávky odpovedať, keď v 38. minúte prekonal brankára Detvy Záborský a znížil na rozdiel jendého gólu.

Tretia tretina nepriniesla žiadne premenné šance, ani jeden z tímov sa do konca riadneho hracieho času nedokázal úspešne presadiť. Topoľčanci tak napokon doma tesne podľahli Detve 1:2.

Zverenci Miroslava Nemčeka sa nachádzajú v priebežnom hodnotení na 10. mieste, v utorok 17. novembra Topoľčanci absolvujú zápas v Humennom, ktoré sa momentálne nachádza na deviatej priečke.

HC Topoľčany – HC 07 Detva 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly a asistencie: 38. Záborský (Kluka) – 24. Ambroz (Zorvan, Srnka), 34. Říha (Srnka, Zorvan)

Môže vás zaujímať:

Terezu chuť po vypadnutí z domáceho turnaja neprešla: Na Australian Open sa nevie dočkať