Katarína Jankeje Hádzaná

Tesná výhra hádzanárov: V Hlohovci zvíťazili o gól!

Extraliga mužov v sobotu pokračovala 16.kolom. Hádzanári Topoľčian v ňom nestratili ani bod, no výhra v Hlohovci bola riadne tesná.

Ilustračný obrázok k článku Tesná výhra hádzanárov: V Hlohovci zvíťazili o gól!

Topoľčianski hádzanári sa v rámci 16. kola domácej súťaže predstavili na palubovke kvalitného Hlohovca. Domáci síce otvorili skóre, no vicemajstri nielen že otočili, ale o pár minút už vyhrávali rozdielom šyroch gólov. Dobrý stav sa im podarilo ustrážiť aj do prestávky, do šatne sa išlo za stavu 11:18. Druhá časť hry mala podobný priebeh, zverenci trénera Dezidera Jakubičku si udržiavali bezpečný náskok. Záver duelu však priniesol menšiu drámu, domáci sa behom chvíle dotiahli len na rozdiel jedného gólu. Nakoniec si však Topoľčany tesný výsledok ustrážili a zdolali Hlohovec 28:27.

Topoľčany si ziskom plného počtu bodov upevnili druhé mieste v extraligovej tabuľke, lídrom súťaže je neporaziteľný Prešov. Naši chlapci si duel 17. kola opäť nezahrajú doma, v sobotu večer sa predstavia na palubovke Považskej Bystrice.

HC Sporta Hlohovec – HK Topoľčany 27:28 (11:18)

Najviac gólov: Zaťko 5/2, Takáč, Ďuriš po 5 – Kucharik 6, Klačanský 5/3, Polakovič 5/1.