Jakub Forgács Kultúra

Tip na podujatie: Francúzska umelkyňa predstaví v Topoľčanoch monumentálne dielo

Milovníci umenia si prídu na svoje! Do nášho mesta mieri dielo neobvyklých rozmerov, ktoré je ostrou kritikou súčasného sveta riadeného biznismenmi.

Ilustračný obrázok k článku Tip na podujatie: Francúzska umelkyňa predstaví v Topoľčanoch monumentálne dielo
Zdroj: Dnes24.sk

Mad Meg sa na umeleckej scéne pohybuje od roku 2001. Po viacerých výstavách v rodnom Francúzsku, v Anglicku, Taliansku, či Čechách, sa s jej dielom bude môcť na vernisáži v piatok o 19:00 zoznámiť i slovenské publikum. Na výstave v topoľčianskom Multimediálnom priestore pre súčasnú kultúru Nástupište 1–12 pritom predstaví francúzska umelkyňa len jedno dielo.

Monumentálna kresba Feast of Fools vznikala niekoľko rokov a jej základom sa stalo nespočetné množstvo skicárov plných štúdii. Deväť metrov široká a jeden a pol metra vysoká kresba Feast of Fools je ostrou kritikou súčasného sveta riadeného biznismenmi. Dielo, ktoré na prvý pohľad pripomína grotesknú verziu Poslednej večere Leonarda da Vinciho je v skutočnosti plné odkazov na historické umelecké diela od malieb Carravagia po fotografie Joela Petra Witkina. Je alegóriou, ktorá núti diváka zamyslieť sa nad stavom súčasnej spoločnosti.

Dielo bude v priestore Nástupišťa 1–12 vystavené do 30. mája. Po ukončení výstavy bude umiestnené priamo vo verejnom priestore podchodu pod Autobusovou stanicou v Topoľčanoch a stane sa jeho trvalou súčasťou. Vernisáž k výstave Feast of Fools umocní temnou atmosférou a hudbou pohybujúcou sa na rozhraní ambientu a doomu projekt umelcov Borisa Sirku a Nenada Brankovića, БРАДА / BRADA.

Vernisáž k výstave francúzskej ilustrátorky a kresličky Mad Meg Feast of Fools
3
Galéria
Vernisáž k výstave francúzskej ilustrátorky a kresličky Mad Meg Feast of Fools
1
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie