Počas víkendu sme si mohli vychutnať 17. kolo St. Nicolaus 1. ligy. Do Topoľčian pricestoval súper z Prešova.

Ilustračný obrázok k článku Tisíc divákov videlo víťazstvo nad Prešovom: Hokejisti strácajú bod na tretie miesto
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

V prvej tretine videli iba jediný presný zásah a to v podobe gólu Uhnáka (1:0). Postupne sa favorit zápasu rozbiehal a do brány trápacieho sa Prešova nasúkal ešte 5 presných zásahov.

V 38. minúte zvyšoval na 2:0 Kováčik, o dve minúty neskôr skóroval Kalináč (3:0). V treťom dejstve sa pridal Podstavek (45. minúta), Bečka (51. minúta) a skóre zápasu na konečných 6:0 pre Topoľčany uzatváral druhým gólom v zápase Bečka.

Topoľčany sa tak aktuálne s 39 bodmi nachádzajú na štvrtej priečke, keď na tretiu Dubnicu nad Váhom strácajú jediný bod.

HC Topoľčany – HC Prešov 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

Góly: 3. Uhnák, 38. Kováčik (Kalináč, Kluka), 40. Kalináč (Bečka, Podstavek), 45. Podstavek (Tábi, Král), 51. Bečka (Šťastný), 54. Bečka (Dvonč). Strely: 47:32. Vylúčenia: 3:3 na 2 min., navyše Magdolen 5+DKZ za bodnutie. Presilovky: 2:0. Oslabenia: 1:0. Rozhodovali: Purgat – Michna, Kovalík Diváci: 1080

Topoľčany: Komžík – Ďurčo, Král, Kováčik, Hrudík, Hruška, Bystričan, Duran, Grman – Tábi, Laššo, Podstavek – Kluka, Kalináč, D. Gergel – Uhnák, Tomčák, Bečka – A. Gergel, Šťastný, Dvonč

Prešov: Babik (45. Marcinek) – Nociar, Dubina, Španko, Matejovie, Kováč, Liubimov – P. Halama, M. Halama, Magdolen – Novotný, Marcinek, Hrabčák – Lamač, Tužinský, Novák – Lunter, Stena, Lupták