Tomčák hrdinom: V predĺžení rozhodol o víťazstve Topoľčian

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 31. kola. Ako sa darilo hráčom Topoľčian?

Ilustračný obrázok k článku Tomčák hrdinom: V predĺžení rozhodol o víťazstve Topoľčian
Zdroj: M.T., HC Topoľčany

Pokiaľ chcú hokejisti Topoľčian myslieť na najvyššie méty, musia bojovať. Strata na Bratislava Capitals narástla na 10 bodov. Navyše, z tretieho miesta sa približuje Martin, ktorý na Topoľčany stráca už iba 3 body.

V 31. kole pricestoval na topoľčiansky ľad súper z predposledného miesta ligovej tabuľky.

V 28. minúte sa domáci hokejisti dostali do vedenia (Kluka). Hostia dokázali odpovedať až dve minúty pred koncom tretej tretiny a poslali tak zápas do predĺženia.

„Rozhodujúci gól strelil Jozef Tomčák v poslednej minúte nastaveného času,“ informuje HC Topoľčany na svojom webe.

Hokej Slovensko: viac aktuálnych správ z hokeja

Hokejisti HC Topoľčany zdolali v 31. kole SHL svojich súperov z HK'95 Považská Bystrica až v predĺžení, keď víťazný gól na 2:1 dal Jozef Tomčák.

HC Topoľčany – HK'95 Považská Bystrica 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Góly: 28. Kluka, 65. Tomčák – 55. Ďurkech. Rozhodovali: P. Šefčík – J. Šefčík, Jedlička, vylúčení: 9:5, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Zdroj: Dnes24.sk/TASR