Dávid Hrdý Šport

Na Svetovom pohári FINA 2013 v Dubaji sa vo finálových pretekoch predstavili aj dvaja odchovanci topoľčianskeho plávania. Tomáš Klobučník sa prebojoval do finále prsiarskej dvojstovky. Andrea Podmaníková bojovala vo finále ženskej prsiarskej stovky.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčanci na Svetovom pohári v Dubaji: Klobučník vo finále štvrtý, Podmaníková siedma
Zdroj: Webnoviny.sk

Tomáš Klobučník napokon vo finále v krátkom bazéne na dvesto metrov prsia dohmatol ako štvrtý s časom 2:08,74. Pritom si výrazne vylepšil čas keď v rozplavbách triumfoval za 2:10, 77. Jeho vlastný národný rekord v tejto disciplíne vytvoril tento rok v Eindhovene časom 2:06,65.

V jeho najsilnejšej disciplíne nenadviazal na striebro, ktoré si vybojoval vo štvrtok v Dubaji časom 2:08,38. Pred prsiarskou dvojstovkou obsadil Tomáš Klobučník siedmu priečku vo finále prsiarskeho šprintu na pretekoch.

Andrea Podmaníková vo finále prsiarskej stovky skončila na konečnom siedmom mieste. V porovnaní s rozplavbami si polepšila o jednu priečku a 49 stotín sekundy. V elitnej osmičke finišovala za 1:09,50.