Správy

Topoľčanci sa dočkali: Mesto začalo s prácami na výstavbe cyklotrás

Vedenie mesta Topoľčany informovalo o začatí prác na výstavbe cyklotrás.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčanci sa dočkali: Mesto začalo s prácami na výstavbe cyklotrás
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Mesto v polovici júna začalo so stavebnými prácami na 1. etape projektu s názvom „Podpora budovania cyklistickej infraštruktúry v meste Topoľčany“.

Ako informovala radnica, jedná sa o projekt schválený ešte v roku 2018. Počas realizácie projektu budú na existujúcich komunikáciách vyznačené trasy pre cyklistov.

„Pri aktualizácii projektu v roku 2019 bolo nutné pristúpiť k úpravám z dôvodu zistenia viacerých nedostatkov, ktoré sa týkali najmä výstavby cyklomosta. Projekt nerátal ani s opravou asfaltového povrchu na komunikáciách, ktoré boli v nevyhovujúcom stave. Mestské zastupiteľstvo preto pristúpilo k úprave rozpočtu, z ktorého sa nakoniec časť podarilo ušetriť,“ informuje vedenie mesta prostredníctvom sociálnej siete.

Vyznačovacie a stavebné práce sa budú uskutočňovať na uliciach: Bernolákova, Krušovská, Tribečská, J. Jesenského a P. O. Hviezdoslava smerom k rieke Nitra.

„Ušetrené prostriedky sme vyčlenili na opravu povrchov na uliciach J. Jesenského a Tribečskej. Súčasne so stavebnými prácami sa uskutoční aj výstavba cyklomosta na druhom brehu rieky Nitra,“ dodáva radnica.

Lehota na výstavbu projektu je 300 kalendárnych dní. Ako upozorňuje vedenie mesta Topoľčany: „Počas týchto stavebných prác bude v niektorých úsekoch čiastočne obmedzený pohyb osôb aj automobilov. Stavebný materiál bude dočasne zložený v blízkosti záhradkárskej oblasti.“

Mesto chce projektom zvýšiť atraktivitu nemotorovej dopravy v Topoľčanoch. „Momentálne sa zaoberáme aj otázkou zdieľania bicyklov so stanovišťami na stanici a pri priemyselnom parku, aby projekt nadobudol zmysel pre občanov, ktorí budú cyklotrasu využívať,“ dodala na sociálnej sieti radnica.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie