Katarína Jankeje Rôzne

Topoľčanci sa zimy neboja: TAKTO sa zabávali v ľadovej vode!

Niekto zbožňuje horúce lúče letného slnka, iný dáva prednosť studenému počasiu. Aj medzi našimi obyvateľmi sa našli takí, ktorí sa radi v zime otužia a dokonca neváhajú skúsiť plávanie v mínusových teplotách.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčanci sa zimy neboja: TAKTO sa zabávali v ľadovej vode!
Zdroj: TASR

Vodu, ktorá mala približne 1,4 stupňa celzia si v nedeľu na štrkovisku Bager v Partizánskom vyskúšali ľadové medvede z viacerých miest a obcí západného Slovenska. Spolu 77 mužov, žien, detí a jeden labrador sa tak zapojilo do predsilvestrovského veselého plávania, ktoré je pre nich už tradíciou.

Prišli Topoľčanci, Bošanci či Nitrania

„Vo vode si zaplávali domáce ľadové medvede z Partizánskeho, Veľkých Uheriec, Topoľčian, Bošian a Ludaníc, tiež sme mali hostí z Trnavy, Nitry, Žiaru nad Hronom, Bratislavy, Uhrovca, Bánoviec a Ostratíc,“ priblížila domáca plavkyňa a šéfka ľadových medveďov z Partizánskeho Janka Dragulová, ktorá túto činnosť vykonáva už piatu sezónu. „Konečne mám radosť zo studeného počasia. Doteraz mi vyhovovalo len plus 40 a teraz mi ani nevadí, keď je mínus 30. Som otužilejšia a lepšie znášam výkyvy teplôt,“ zhodnotila pozitíva plávania.

Najmladšou bola 4-ročná Natálka

Najmladšou plavkyňou spomedzi ľadových medveďov bola štvorročná Natálka, k medveďom ju priviedol starý otec a do studenej vody chodí už druhý rok. Ako povedala, plávalo sa jej dobre. „Vodička bola teplá,“ doplnila. Dobré podmienky chválili aj ostatní plavci, oproti minulému roku bola podľa nich studenšia voda a konečne sneh i ľad. Dôležitý je podľa nich tréning od leta, plávajú kvôli dobrej atmosfére či zdraviu.

Ľadové medvede v akcii
5
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie