Topoľčanom v šlágri kola nestačili ani tri góly: Doma podľahli Humennému

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi 30. kola. Topoľčianski hokejisti sa predstavili na svojom ľade.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčanom v šlágri kola nestačili ani tri góly: Doma podľahli Humennému
Zdroj: THOMAS BARTOS , HC Topoľčany

Topoľčianski hokejisti majú za sebou prvý tohtoročný zápas. Na domácom ľade privítali Humenné.

Po víťazstve 3:1 v poslednom vlaňajšom zápase nad Breznom panovala v kabíne dobrá nálada.

Boli to však hostia, kto sa v úvode piatej minúty dostal zásluhou Martina Krajňáka do vedenia (0:1). V závere prvej tretiny sa napokon podarilo vyrovnať Jozefovi Tomčákovi (1:1).

V 32. minúte sa vedenia opäť ujali hostia, keď sa presadil Vladislav Solomonchak. O niekoľko minút neskôr si za hákovanie na trestnú lavicu sadol Lukáš Novák a Kristián Horvát vsietil gól, ktorým hostia odskočili na rozdiel dvoch gólov (1:3).

O minútu neskôr znižoval Miloš Bystričan (2:3), no netrvalo ani 50 sekúnd a hostia sa tešili opäť, tentoraz po góle Dominika Borova (2:4).

V 50. minúte si na trestnú lavicu sadol hráč Humenného Vladislav Solomonchak a ponúknutú príležitosť na zníženie využil Lukáš Novák. To však bolo z topoľčianskej strany všetko. V 55. minúte upravil počas presilovej hry na konečných 3:5 Tikhon Ivanov.

Prečítajte si tiež

Hokejisti domáceho HC Topoľčany podľahli v 30. kole Tipos SHL HC 19 Humenné 3:5.

HC Topoľčany – HC 19 Humenné 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Góly: 19. Tomčák (L. Novák), 39. Bystričan (Bečka), 51. L. Novák (Tomčák, Čaládi) – 5. M. Krajňák, 32. Solomončak, 38. Horvát (Matúš Chovan, D. Markuš), 39. Borov, 55. Ivanov.

Rozhodovali: D. Lesay, Bachúrik – Hanko, Makúch, vylúčení: 5:6, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.