Katarína Jankeje Samospráva

Topoľčany a ich primátori: Ako sme si vyberali od roku 1990?

Kedysi predsedovia národných výborov, dnes primátori. Od nástupu demokracie v našom štáte sa na danej pozícii v Topoľčanoch vystriedalo niekoľko osôb. Kto z nich úradoval najdlhšie?

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany a ich primátori: Ako sme si vyberali od roku 1990?
Foto: Ivan Bučko / Zdroj: Dnes24.sk

Komunálne voľby klopú na dvere. Pozreli sme sa preto na volebný výber obyvateľov Topoľčian od roku 1990. Úplne prvým primátorom v novodobej histórii mesta sa stal Ján Korec, kandidát vtedajšej koalície VPN, KDH a Demokratickej strany. Korec zotrval na poste iba jedno volebné obdobie.

Po štyroch rokoch ho vystriedal Pavol Segeš s podporou Demokratickej strany. Segeš je zatiaľ najdlhšie úradujúcim primátorom v Topoľčanoch. Riadiť mesto sa mu podarilo až tri volebné obdobia po sebe, čiže úctyhodných 12 rokov.

V roku 2006 bol obyvateľmi mesta zvolený nový primátor Peter Baláž ako nominant strán SMER, Ľ-HZDS a SNS. V nasledujúcich voľbách v roku 2010 sa mu podarilo predĺžiť funkčné obdobie, vedie tak mestský úrad už osem rokov. Do tretice kandiduje Baláž aj v týchto komunálnych voľbách. Ak by sa mu podarilo zvíťaziť, dostal by sa tak na prvú priečku v dĺžke funkčného obdobia spolu s Pavlom Segešom.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie