Hádzaná

Topoľčany hostili kvalitnú hádzanú: Slovenky zabojovali proti Maďarsku, FOTO

Slovenské hádzanárky neuspeli ani vo svojom druhom vystúpení v 5. skupine druhej fázy kvalifikácie ME 2022. Po stredajšej prehre v Španielsku 28:33 podľahli v nedeľu v Topoľčanoch Maďarsku 28:30.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany hostili kvalitnú hádzanú: Slovenky zabojovali proti Maďarsku, FOTO
8
Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

Slovenky hneď v úvode nepremenili šancu, nepresne mierila Szarková, Maďarky išli vzápätí do vedenia. Slovenky však potom otočili skóre, po góle Trúnkovej viedli 3:2. Brankárka Medveďová sa vzápätí zranila pri zákroku, nahradila ju Ivanicjová. Po krátkom ošetrení sa však Medveďová vrátila medzi žrde a ihneď chytila sedmičku Háfrovej. Skóre sa potom prelievalo, no Slovenky si držali jednogólový náskok a po polčase vyhrávali 14:13.

Po prestávke však Maďarky zlepšili najmä defenzívu a po góloch Háfrovej a Lukácsovej išli do vedenia. Najmä krídelníčka Lukácsová sa rozstrieľala, v 16. minúte druhého polčasu svojim šiestym gólom zvýšila na 23:19. Tréner Streicher prestriedal zostavu, ale na rozbehnuté súperky už jeho zverenky nestačili.

Ako zhodnotil zápas tréner a hráčky Slovenska? Dočítate sa to na druhej strane!