Topoľčany inkasovali od Humenného 8 gólov: Boli sme naivní, vraví tréner Hurtaj

Hokejisti Topoľčian majú po skvelom úvode na svojom konte prvú prehru. Zaváhanie prišlo pred domácim publikom.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany inkasovali od Humenného 8 gólov: Boli sme naivní, vraví tréner Hurtaj
Zdroj: HC Topoľčany , THOMAS BARTOS

Slovenská hokejová liga pokračovala zápasmi ôsmeho kola. V doterajšom priebehu mali Topoľčany úvod ako z rozprávky.

Postupne porazili Trnavu, Žilinu, Dubnicu, Modré krídla Slovan a aj Brezno. Neskôr sa pridal zápas proti slovenskej „osemnástke“, v ktorom Topoľčany uspeli 2:0. Počas šiestich zápasov inkasovali iba dva góly.

Deň po zápase s výberom mladíkov z projektu SR18 čakal na Topoľčany náročný súper. Na domácom ľade privítali dobre hrajúce Humenné.

Nevydarený zápas

Topoľčanom sa už od úvodu nedarilo, keď prišli prvé zranenia. Súper otváral gólový účet na začiatku 11. minúty (Borov) a v závere prvej tretiny pridal druhý gól hostí Solomonchak. Krátko po zmene strán to boli opäť hostia, komu sa podarilo presadiť (0:3). Do konca prostrednej časti hry ešte pridal presné zásahy Macko a Borov a Topoľčany prehrávali päťgólovým rozdielom.

V úvode tretieho dejstva bolo už 6:0 pohľadom hostí, keď Humenné využilo presilovú hru o dvoch hráčov. Desať minút do konca zvyšoval na hrozivých 7:0 pre Humenné Markuš. O čestný zásah Topoľčian sa v presilovej hre postaral Kluka (1:7), no hostia kontrovali gólom Denisa Markuša.

Ako zhodnotil nevydarený zápas tréner Topoľčian? Dočítate sa to na ďalšej strane!