Topoľčany krok od konca sezóny: Dubnici nestačili ani v treťom zápase

Hokejistom Topoľčian hrozí predčasné ukončenie sezóny. V sérii, v ktorej mali byť papierovým favoritom, ťahajú za kratší koniec.

Ilustračný obrázok k článku Topoľčany krok od konca sezóny: Dubnici nestačili ani v treťom zápase
13
Zdroj: THOMAS BARTOS

Hokejová SHL mala v nedeľu na programe tretie zápasy štvrťfinále. Topoľčany vycestovali do Dubnice nad Váhom. V úvodných dvoch stretnutiach série sa zrodilo prekvapenie. Štvrté Topoľčany počas základnej časti zvládli všetky štyri vzájomné merania síl a tak boli papierovým favoritom.

V prvom zápase štvrťfinále však prehrali na domácom ľade 1:2 a o deň neskôr dokonca 2:4. Séria sa tak sťahovala do Dubnice nad Váhom, kde mohli Topoľčany štvrťfinále vyrovnať.

Dubničania však boli proti. Do vedenia sa dostali už počas prvého dejstva, kedy v siedmej minúte skóroval Beták a v 32. minúte zvyšoval na 2:0 Hegyi. V závere sa Topoľčanom podarilo znížiť zásluhou Šimuna, no Dubnica už zvrat nedopustila a v poslednej minúte strelila rozhodujúci gól (3:1). Topoľčany tak prehrávajú 0:3 na zápasy a sú tak len krok od ukončenia aktuálnej sezóny.

MHK Dubnica nad Váhom – HC Topoľčany 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

• Stav série: 3:0

Góly: 7. Beták, 32. Hegyi, 60. Kristín – 57. Šimun.

Rozhodovali: Müllner, Tornay – Šefčík, Holienka, vylúčení: 5:10 na 2 min, navyše: Chatrnúch (Dubnica) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, Korím (Topoľčany) na 10 min za nešportové správanie, Varga (Topoľčany) na 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Ďalšie správy z domova i zo sveta nájdete aj na Dnes24, Facebooku a Instagrame.